Foto – Shutterstock

Pēc traumas Zīles vecāki par narkozi maksā paši. Veselam.lv skaidro, kāpēc 0

Nelāgā ceturtdiena

Pagājušā ceturtdiena divgadīgajai Zīlei bija nelāga – rotaļājoties spēļu laukumā bērniņš satraumējās un pārsita lūpu. Nākamajā dienā vecāki – Ģirts un Laura Zvirbuļi – , pamanīja, ka situācija ir nopietnāka – nolauzts teju viss zobiņš. Viens no priekšējiem. Vecāki sazvanījās ar Stomatoloģijas institūtu, kur informēja, ka bērnu varēs pieņemt tikai pirmdien (šobrīd esot atvaļinājumu laiks, speciālistu trūkstot). Tā nu pirmajā nedēļās dienā, ejot no viena daktera pie otra, viss beidzās ar ārstu secinājumu, ka zobs jāizrauj. Raušana ir bezmaksas, bet vispārējā anestēzija, izrādās, par maksu – 59 eiro. Kā tad tā valstī, kur bērniem medicīniskie pakalpojumi ir bez maksas? Nu, vismaz traumu gadījumā. Skaidrojam soli pa solim.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests: pasaki, ko ieraudzīji pirmo, un atklāj, ko tas liecina par tavu nākotni
Veselam
Veiksmīgi cilvēki nekad nedara no rīta šīs četras lietas
Kokteilis
Ja esi dzimis vienā no šiem pieciem gadiem, tevī slēpjas potenciāls kļūt par ģēniju 8
Lasīt citas ziņas

Tētis Ģirts stāsta, ka Stomatoloģijas institūtā bērnu apskatījuši trīs ārsti un izskaidrojuši, ka zobs ir jārauj ārā, taču arī neieteica to veikt ar vietējo anestēziju – bērniņš ir pārāk mazs, to izdarīt ir sarežģīti un bērnam var būt psiholoģiskā trauma uz mūžu.

No zobārstu prakses zināms, ka ne vienmēr nolauztu zobu mazam bērnam jārauj ārā – situāciju var arī novērot. Mamma Laura skaidro, ka zobs bija nolūzis pamatīgi – pat viņai kā nemediķim tas bija skaidrs, jo bija tukšums zoba viducī, kur redzams jēlums un nelielas zoba paliekas apkārt, daļa smaganā iekšā. “Ārste mums paskaidroja, ka ar tādu zobu, visticamāk, drīz vien radīsies problēmas, zobs kādā brīdī var sastrutot. Ja speciālists tā saka, negribētos kaut ko tādu piedzīvot, piemēram, esot tālu laukos,” spriež mamma. “Visi ārsti bija iejūtīgi un laipni. Mums cilvēcīgi izskaidroja, ka bērnam šajā vecumā vajadzētu izvēlēties vispārējo anestēziju. Un tā maksā 59 eiro. Tos arī samaksājām.”

CITI ŠOBRĪD LASA
Tomēr vecāki ir neizpratnē, kāpēc traumas gadījumā narkoze netiek veikta no valsts budžeta līdzekļiem. To vēl varētu saprast par gadījumiem, kad ir ielaista zobu veselība un vajadzīga vispārēja narkoze, jo vecāki laikus nav vērsušies pie ārsta, bet – ja ir trauma?
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.