Akrila krāsu uz rotājamā priekšmeta izspiež no tūbiņas. Jābūt smalkai taustei un jutībai, lai veidotu vienāda lieluma punktiņus. Foto – Anda Krauze

Punktiņš pie punktiņa, līdz rodas krāšņs dekors. Irina Gulbe ar savu hobiju spēj nopelnīt 0

IRINA GULBE vienmēr ir aizrāvusies ar rokdarbiem un nekad nav baidījusies apgūt kaut ko jaunu. Tā viņa tika audzināta, tā liek izpausties raksturs un temperaments, kā arī iegūtā izglītība. Irinai ir divi maģistra grādi – uzņēmējdarbībā un sabiedrisko attiecību specialitātē.

Reklāma
Reklāma

Mūķenes − konkurentes

Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
Lasīt citas ziņas

Punktēšanai ar akrila krāsām Irina pievērsās pirms pāris gadiem Īrijā, kad pārcēlās uz dzīvi pie vīra, kurš tur strādāja par IT speciālistu. Viņa, būdama darbīgs un radošs cilvēks, meklēja veidu, kā mājsaimnieces ikdienu padarīt saturīgāku, jo cik tad var tīrīt logus, uzkopt telpas un gatavot maltītes! Sākumā prātoja, ka varētu adīt un adījumus pārdot. Ar šo rokdarbu veidu Irina aizrāvās jau kopš bērnības, adīšana patīk un padodas. Turklāt viņa pieder pie tiem cilvēkiem, kuri nespēj nosēdēt, neko nedarot. Irina smejas, ka kinoteātrī būtu labi, ja filmas demonstrācijas laikā zālē neizslēgtu gaismu, jo tad vienlaikus varētu arī adīt.

– Papētot, kādas iespējas ir realizēt savus adījumus Īrijā, sapratu, ka nespēšu konkurēt ar mūķenēm, kuras ne vien ada un pārdod džemperus un jakas, bet arī pašas audzē aitas un vilnu pārstrādā dzijā. Pie dzijas tiek, ieguldot darbu, bet man to vajadzētu pirkt veikalā. Viena džempera dzijai nāktos tērēt 45 eiro. Līdz ar to, pārdodot adījumu par 70 eiro, kā to Īrijā darīja mūķenes, neko prātīgu nenopelnītu, vien kādus 25 eiro nedēļā, ja palaimētos atrast pircēju, – atsaucot atmiņā nesenu pagātni, spriež Irina.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tad viņa prātoja, ka adīšanas vietā varētu izšūt nelielas glezniņas, dekoratīvus spilvena pārvalkus vai vēl ko. Taču nejaušs gadījums nodomus pavērsa citā virzienā. Rokdarbnieču forumā internetā viņa ievēroja ļoti skaisti dekorētus šķīvjus. – Tie bija tik krāšņi, ka steidzu meklēt informāciju, kas tā par tehniku. Tagad jau to viegli izdarīt, interneta pārlūkprogrammā Google tikai jāieraksta atslēgas vārdi, kas manā gadījumā bija apgleznots šķīvis.

Irinai uzreiz bija skaidrs, ka arī viņa apgleznos šķīvjus, tikai vajadzēja izpētīt punktēšanas tehnoloģiju un darbam nepieciešamo. – Šāda virsmas apgleznošanas tehnika ir ļoti sena, to izmantoja gan aborigēni Austrālijā, gan daiļamata meistari daudzās Austrumu valstīs, arī Ukrainā, Latvijā un citviet, ar punktēto zīmējumu rotājot keramikas izstrādājumus, ādu un audumu, tāpat amuletus.

Lai izprastu krāsas uzklāšanas tehnoloģiju, skatījusies YouTube pieejamos video. Izrādās, punktēšanas tehnika lielā cieņā esot Krievijā, kur rokdarbnieces radot īstus meistardarbus.