Rabarberu lapu plankumainība 0

“Uz rabarberu lapām metas brūni plankumi. Ko darīt?”
 Edvīns Gulbis Pārgaujas novadā

Reklāma
Reklāma

 

7 pārtikas produkti un dzērieni, kas veicina grumbu veidošanos un paātrina novecošanos
Krievu murgs Turcijā: turki Krievijas pilsoņus izsēdina no lidmašīnām un neļauj lidot uz citām valstīm
TV24
Ojārs Rubenis: “Tikai debilu cilvēku apziņā var būt tāda sajūta, ka mēs varam braukt pa tādiem ceļiem un tādām Rīgas ielām…”
Lasīt citas ziņas

Droši vien rabarberi slimo ar kādu no lapu plankumainībām: Ascochyta rhei (sākumā parādās mazi, dzeltenzaļi, neregulāri plankumiņi, vēlāk lapu audi nobrūnē, atmirst un izkrīt); Ramularia rhei (vispirms attīstās mazi, sarkani punktiņi, kas pakāpeniski palielinās, veidojot plankumus). Parasti izplatās lietainā laikā, pēc Jāņiem.

Kā stāsta VAAD Augu aizsardzības departamenta Augu aizsardzības līdzekļu reģistrācijas daļas referente Anitra Prekele, pie mums arī lielražošanā šīs sēņu slimības neapkaro, jo pagaidām to nodarītie postījumi nav bijuši īpaši lieli. Latvijā arī nav reģistrētu augu aizsardzības līdzekļu rabarberu lapu plankumainību ierobežošanai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Apkarošana jāveic ar agrotehniskiem paņēmieniem. Bojātās lapas rudenī nogriež un iznīcina. Pavairošanai sakneņus ņem tikai no veselīgiem augiem.

Lai gan rabarberi ir pacietīgi, labāk tos stādīt saulainā vietā, labi drenētā, auglīgā augsnē. Vienā vietā rabarberi var augt vismaz desmit gadu. Labi kopti, tie sasniedz pat 15 – 20 gadus ilgu mūžu. Augi veido ļoti lielu zaļo masu, tāpēc arī tiem vajag daudz barības vielu. Ik pēc trim gadiem vēlams iestrādāt kūtsmēslus, tos vienkārši apliek ap ceru, pirms tam nedaudz atraušot augsni. Jau ražojošus rabarberu cerus pēc katras novākšanas reizes ieteicams papildus mēslot ar kompleksajiem minerālmēsliem, papildmēslošanu pārtrauc jūlijā. Ļoti sausā laikā augus vajag laistīt, jo sausumā un karstumā tie vairāk cieš no slimībām, turklāt ātrāk veido ziednešus.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.