Veselam
Psiholoģija

Visu laiku sevi salīdzinu ar puiša “bijušo”… Kāpēc? Skaidro Dimantra Antra0

Foto – Fotolia

Lasītāja jautā Dzīvesmākslas Akadēmijas pasniedzējai Dimantrai Antrai: “Ar savu puisi esmu kopā jau ilgu laiku, pirms mūsu attiecībām viņš bija kopā ar šo skaisto un talantīgo sievieti, kura viņam bija ļoti neuzticīga un ar kuru es sevi nepārtraukti salīdzinu – sociālajos tīklos mēdzu pārbaudīt, ko jaunu viņa ir sasniegusi un pielīdzinu sevi viņai, ja jūtu, ka jūtos sliktāk par sevi, tā uzreiz daru kaut ko lietas labā, lai es būtu tā, kas ir sasniegusi ko vairāk. Kāpēc man ir šī tieksme salīdzināt sevi ar tieši šo sievieti un kā es varu sevi no šī stulbā ieraduma izraut ārā?”

 

Atbild Dimantra Antra: “Es ieteiktu nevis tikt vaļā no šī ieraduma, bet apzināti izmantot savu vēlēšanos izaugsmei. Meitene jau raksta, ka vēlas izdarīt lielākus sasniegumus par iepriekšējo puiša meiteni. No vienas puses šis ir ļoti brīnišķīgs veids, kā sevi motivēt sasniegumiem.

Kāpēc tu salīdzini sevi tieši ar šo meiteni, kas ir bijusī meitene? Droši vien tāpēc, ka viņa ir bijusi puiša gaumē un kaut kādā veidā jūs abas esat līdzīgas. Kaut kādi talanti tev ir tādi, kurus tev gribas attīstīt un šī meitene tevi stimulē ieraudzīt savus talantus. Un ja tu to darīsi ar prieku un apzināti, tad tas ir brīnišķīgi.

Tu vari smelties iedvesmu arī no citām sievietēm, kas tev palīdzēs attīstīt sevi un savus talantus. Tas ir ļoti labs veids sevis attīstībai.

Kādēļ tas te sagādā mokas? Droši vien tādēļ, ka dari to neapzināti un tam pamatā ir mazvērtība vai greizsirdība, kas traucē izaugsmei un pašvērtējumam. Tas ir vesels pašizaugsmes darba process, lai sevi vērtētu augstāk aizvien mācītos no citu cilvēku sasniegumiem visādās jomās. Labi, ka katram ir motivācija mācīties un augt. Jāizraugās savs skolotājs, no kā mācīties un būt viņam pateicīgam par to. Jāpasakās meitenei, kura jau ir bijusī draudzene tavam puisim, un jāapzinās, ka tā esi tu, ka esi viņam līdzās un ar viņu kopā.

 

 

Lasiet arī citas Dimantras Antras atbildes uz lasītāju jautājumiem

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Starp lauksaimnieka ikdienu un pasaules rekordiem ūdens motosportā. Slakteru dzimtas stāsts trijās paaudzēs
3 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
“Pamēģiniet iztikt ar 300 eiro, šo cilvēku dzīve kļūst par izdzīvošanu,” Arhibīskaps Vanags par pensijām, NĪN un korupciju Rīgā 5
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Divi novadi ir brīvi no Covid-19 slimniekiem
51 minūtes
Ieva Ēvalde
Ekonomika
“Jaunie vecāki laimīgi brauc mājās ar jaundzimušo, bet jāskatās uz krematoriju!” Ko valmierieši domā par to, ka kļūst par “bēru galvaspilsētu”? 1
6 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kašers pastāsta par biedējošu notikumu, ko viņš piedzīvoja, kad bija tikai 9 gadus vecs zēns
41 minūtes