“Sanāk nedaudz divkosīgi…” Briškens kritiski vērtē taupības pasākumus valsts pārvaldē 0
TV24 raidījumā “Ziņu TOP” Saeimas deputāts Kaspars Briškens (Pro) pauda kritiku par valdības centieniem optimizēt valsts pārvaldi un samazināt izdevumus, norādot, ka šobrīd īstenotie pasākumi nereti ir tikai simboliski un nesaistās ar būtiskām pārmaiņām.
“Valsts pārvaldes efektivizācija ir ļoti pareizs virziens, šeit tikai sanāk mazliet divkosīgi,” norādīja Briškens, uzsverot, ka Satiksmes ministrija jau iepriekš bija rosinājusi apvienot vairākas kapitālsabiedrības, tādējādi ietaupot būtiskus valsts līdzekļus.
““Tur būtu daudz miljonu ietaupījuma. Tajā laikā gan premjerei, gan finanšu ministram, gan ZZS kolēģiem bija iebildumi,” norādīja Briškens.
Deputāts uzskata, ka pašreizējās darbības taupības pasākumiem valsts pārvaldē ir nepietiekamas un nerisina būtiskākos strukturālos jautājumus: “Es redzu, ka daudzas no tām lietām, kas šobrīd tiek virzītas, nestāv ne tuvu tai ietekmei, ko varētu radīt veselas nozares konsolidācija.”
Viņaprāt, valdībai pietrūkst politiskās gribas ieviest fundamentālas pārmaiņas: “Tas atkal ir politiskās drosmes jautājums – vai ķeras tiešām fundamentāli klāt.”
Viņš arī atgādināja par agrākajiem solījumiem ieviest nulles budžeta pieeju: “Satiksmes ministrija jau savulaik pieteicās kā viens no tiem pirmrindniekiem, kas ir gatavi pirmie veidot nulles budžetu, bet tas arī kaut kur palicis kā neizpildīts mājasdarbs.”
Kā ekonomists, Briškens pauda bažas par pašreizējo taupības politiku laikā, kad Latvijas ekonomika atrodas recesijā: “Es esmu bažīgs par apsēstību ar budžeta griešanu, apstākļos, kad mums ir ekonomika, kas ir recesijā. Ja mēs paskatāmies iekšzemes kopprodukta komponentes – patēriņš šobrīd nīkuļo, ekonomika nīkuļo.”
Deputāts uzsvēra, ka investīcijas ir piesardzīgas arī ģeopolitisko apstākļu dēļ, tāpēc valsts atbildība ir meklēt veidus, kā atbalstīt eksportu un stimulēt publiskos izdevumus.
“Vēl viens neizpildītais mājasdarbs ir iziet cauri katram budžeta eiro un paskatīties, kā tas ietekmē ekonomikas attīstību,” tā Briškens.