V. Molotovs atvadās no J. fon Ribentropa, pametot Berlīni 14. novembrī.
V. Molotovs atvadās no J. fon Ribentropa, pametot Berlīni 14. novembrī.
Arhīva foto

Pirms 80 gadiem Berlīnē vizītē pie nacistiskās Vācijas kolēģa ieradās Molotovs 0

Viesturs Sprūde, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154
Lasīt citas ziņas

Pirms 80 gadiem Berlīnē divu dienu vizītē pie nacistiskās Vācijas kolēģa Joahima fon Ribentropa ieradās PSRS ārlietu tautas komisārs Vjačeslavs Molotovs. Delegācijā bija arī padomju bruņojuma industrijas nozares vadība. Šīm sarunām vajadzēja padarīt Molotova–Ribentropa pakta vienotās nacistiskās Vācijas un staļiniskās PSRS draudzību vēl ciešāku. Berlīnē Anhaltes stacijā PSRS diplomātu galva plkst. 11 iebrauca ar vilcienu.

Viņu sagaidīja nacistu elites pārstāvji, armijas virspavēlniecības šefu ģenerālfeldmaršalu Vilhelmu Keitelu ieskaitot.
CITI ŠOBRĪD LASA

Padomju okupētās Latvijas “Cīņa”, pārstāstot PSRS aģentūru “TASS”, par to ziņoja: “Berlīnē biedram Molotovam Vācijas valdība sarīkoja svinīgu sagaidīšanu. Stacijas perons bija rotāts zaļuma vītnēm un ziediem. Pie stacijas izejas plīvoja Padomju Savienības un Vācijas valsts karogi. Tuvējās ielās jau laikus bija sapulcējušies daudz ļaužu. (..) Pēc tam kad biedrs Molotovs un fon Ribentropa kungs bija apmainījušies apsveikumiem, biedrs Molotovs un fon Ribentropa kungs sasveicinājās ar goda sardzes rotu, kas bija nostājusies stacijas priekšā; tad biedrs Molotovs fon Ribentropa kunga pavadībā devās uz ­”Bellevue” pili.

Visa vācu galvas pilsētas un provinces prese biedra Molotova ierašanos Berlīnē vienprātīgi novērtē kā faktu, kam piešķirama sevišķi svarīga politiska nozīme.”

Tas, ko avīzēs nerakstīja, – Molotova galvenais uzdevums bija pārrunāt nosacījumus, ar kādiem PSRS piekristu pievienoties sabiedrotajām “ass valstīm” – Vācijai, Itālijai, Japānai. Staļina ģeopolitiskās prasības tomēr bija pārāk augstas, Ādolfam Hitleram nepieņemamas. Tādā ziņā Molotova misija Berlīnē tikai paātrināja Hitlera izšķiršanos par uzbrukumu PSRS.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.