Publicitātes foto

Skaidrojam, vai Latvijā tiek kontrolēta aku ūdens kvalitāte 0

Kamēr šī vasara mūs lutina ar ārkārtīgi tveicīgu un karstu laiku, tikmēr mediķi kā allaž atgādina, cik svarīgi šādos laikapstākļos ir neaizmirst par nepieciešamā ūdens daudzuma uzņemšanu organismā. Dažs šo ūdeni iegādājas veikalā, kāds cits, iespējams, lieto krāna ūdeni. Bet ko darīt, ja uzturā tiek lietots akas ūdens? Kā pārliecināties par tā kvalitāti?

Reklāma
Reklāma
“Tu padarīji mana desmitgadīgā dēla dienu neaizmirstamu!” Ādažos kāds svešinieks no sirds iepriecinājis zēnu, kurš nupat nopircis makšķeri
“Es nerunāju latviski!” Tūrists no Šveices, kurš apguvis latviešu valodu, sašutis, ka vairākās kafejnīcās nevar veikt pasūtījumu valsts valodā 158
13 noslēpumi, kas franču sievietēm ikdienā ļauj izskatīties tik satriecoši 11
Lasīt citas ziņas

“Neviena valsts institūcija šīs akas nekontrolē,” RīgaTV 24 raidījumā “Būtu zinājis” skaidro  Veselības inspekcijas Vides veselības nodaļas vadītājs Normunds Kadiķis. “Aku ūdens kvalitāte būtībā ir pašu to īpašnieku rūpe. Ja aka, vai urbums ir jauns, tad vienmēr ir ieteicams paņemt ūdens paraugus un nogādāt laboratorijā. Tad, protams, var spriest par ūdens kvalitāti.”

Speciālists arī skaidro, ka, protams, ka mēs varam šajos jautājumos vadīties arī pēc tā, ko mēs zinām par pazemes ūdeņu kvalitāti Latvijā. “Latvijā nav raksturīgs kaut kādu īpaši bīstamo vielu piesārņojums. Protams, šie te pazemes dziļākie ūdens iegulas ir tās, ko izmanto centralizētajā ūdens apgādē. Gruntsūdeņi nav tik labi aizsargāti.”

CITI ŠOBRĪD LASA

N.Kadiķis arī uzsver, ka akās nekad nebūs tik laba ūdens kvalitāte kā centralizētajā sistēmā.

Visu raidījumu “Būtu zinājis” par aku ūdens kvalitāti Latvijā skaties šeit.

Raidījumu finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.