Skurstenis jāsargā no mitruma 0

“Skurstenis mūrēts pirms trim gadiem no sarkanajiem dūmvadu ķieģeļiem, atrodas neapsildītā koridorā. Iestājoties aukstam laikam, spēcīgi sāk tecēt un rodas kondensāts. Apakšējā daļa no dūmu ieejas pilnībā aizsalst, ūdeni spiež pa ķieģeļu spraugām, un tas sasalst. Krāsns no skursteņa atrodas 1 m attālumā. Kā rīkoties tālāk?” 
A. K. Preiļos

Reklāma
Reklāma

 

VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
Lasīt citas ziņas

Skurstenī nedrīkst nonākt pārāk daudz ūdens, jo tas skursteni atdzesē un aizkavē uzsilšanu. Vēsā skurstenī dūmgāzes, sajaucoties ar ūdens kondensātu, rada ķīmiski aktīvas vielas, kas skursteni saārda. Tādēļ vispirms jānovērš pārmērīga skursteņa mitrināšana un īpaša uzmanība jāpievērš skursteņa sadures vietai ar jumtu. Tai ir jābūt ūdens drošai un jāaizkavē atmosfēras nokrišņu notecēšana pa skursteņa sāniem uz leju. Var mēģināt uz skursteņa uzlikt metāla jumtiņu. Jāatceras, ka skursteni mūrē no vairāku veidu ķieģeļiem, ārējie virsjumta ķieģeļi ir sala un ūdens izturīgi, bet iekšējie tādi nav. Kad ir novērsta ūdens tecēšana no jumta, to skursteņa daļu, kas atrodas koridorā vēsumā, var nosiltināt ar speciālo minerālo vati vismaz 5 cm biezumā. Pie skursteņa piestiprina kaut vai ar līmjavu, pieķer ar kādu dībelīti un no ārpuses vienkārši apmet (līmjava–siets–apmetums). Lielākai drošībai skurstenī vēlams ielikt nerūsējošā tērauda čaulu.

“Pirmkārt ir jāsakārto skursteņa salaidums ar jumtu, ja tas palīdzēs, nevajadzēs izmantot tērauda čaulu. Tomēr vislabāk konsultēties ar profesionāli – piemērotāko skursteņa “ārstēšanas” recepti var izrakstīt, tikai apskatot objektu uz vietas,” uzsver Latvijas Amatniecības kameras krāšņu podniecības meistars – eksperts Andrejs Bogdanovs (tālr. 29245067).