
“Tās ir vakariņas tievējošai biroja darbiniecei ap 60, nevis 15 gadus vecam dejotājam!” Sākas “cepšanās” par ēdināšanu Dziesmu svētkos 0
Šķiet, sarunas par ēdināšanu ir neiztrūkstoša soctīklu sastāvdaļa katros svētkos. Arī šie, izskatās, nebūs izņēmums.
Diskusiju platformā “X”, kurai pievienots foto ar kāda vakara ēdienkarti, aizsākusi Ilze. Viņa raksta: “Skolēnu Dz&D svētku rīkotājiem nav priekšstata par bērnu fizioloģiju. Tas noved pie neadekvātām slodzēm un slodzei nepietiekamas ēdināšanas. Šīs brokastis no lētākā atsaldētā mafina un riebīgākā pussojas siera, kāds veikalos atrodams, nav ok tīņiem ar slodzi. Būtu maizi ielikuši! Tāpat pēc garas, smagas dienas tīņiem dejotājiem vakariņās soļankas bļoda ar maizes šķēli un ūdeni nav ok. Ar to nepietiek. Tās ir vakariņas tievējošai biroja darbiniecei ap 60. Nevis 15 gadīgiem dejotājiem, kam mēģinājumi sākas 8 no rīta (pēc šādām brokastelēm). Tāpat jāaizmirst par mūžīgo ūdens lakšanu, gan mēģinājumu vietās, gan pusdienās un vakariņās jānodrošina silta, salda tēja, nevis pliks, auksts ūdens, lai izlijušie bērni var sasildīties.”
Ko domā citi?
Nils norāda, ka šis viss nav spiesta lieta: “Ir visas iespējas nepiedalīties…”
Katrīna aizrāda pārmērīgu mammošanos: “Ak dievs, ja tas viens tīnis pāris dienas neēdīs putru no mammas rokas, viņam NEKAS nenotiks.
Ja ir nepieciešams specifisks ēdiens, tad ņem līdzi savējo.”
Vakariņas esot līdzīgas: “Vakariņas ar izcilas, 2 šķēles ķieģelītis, gaļa vakkumā, burkāni.”
Astrīda, tieši pretēji, paslavē svētku rīkotājus: “Vispār skolēnu Dziesmu un deju svētku rīkotāji šodien ļoti operatīvi noreaģēja, gribu paslavēt, ņemot vērā, ka ir faktiski brīvdiena! Tik operatīvi manā pieredzē nekad nav reaģējis neviens!”
Kādam ir ideja, kā varēja rīkoties citādi: “Izklausās, ka efektīvāk būtu bijis katram izsniegt 15 EUR Bolt/Wolt kuponu un lai sūta ko katrs ko vēlas, picu, burgeri, kebabu utt.”
Aija norāda, ka mūsdienu bērni par sevi spēj parūpēties paši: “Ko var ņemties – bērni tagad nav nekādi vakarējie kautrīgie. Paši sev nopirks, ko gribēs.”
Bet Evija piekrīt sašutumam par brokastīm: “Es arī nobrīnījos par šādām ”brokastīm”, jo iedomājos 16-18 gadīgu jaunieti, kuram pēc tām ir jādodas uz mēģinājumu (un es zinu, cik tādi spēj apēst vienā reizē). Ceru, ka šis tomēr ir uzkodu/našķu komplekts.”
Darbs pie ēdienkartes plānošanas gan esot noticis kompleksi: “Vesela komanda uztura speciālistu strādāja pie ēdienkartes. Bet diemžēl tas negarantē sapratni, ka ēdienam jābūt bagātam ar proteīnu (lai ilgi nejustu izsalkumu) – vismaz 1/4 daļa, ogļhidrātiem enerģijai, un garšīgam, nevis ar minimumu sāls un cukura, bez garšvielām.”
Krista komentē, ka daudziem bērniem šis viss nākšot par labu: “Lielākai daļai bērniņu nāks tikai par labu vieglāka padzīvošana.
Šodien viņi ēd sūdus pat brīžos, kad negrib ēst, vnk baudai.”
“Mans 12-gadnieks, ieraugot drauga atsūtīto bildi ar vakariņu paciņu pēc deju koncerta, domīgi noteica – Nav tā kā par maz?”
Vairāki komentētāji arī norāda, ka nav ko čīkstēt: “Ko var pīkstet? Manējā ar prieku aizskrēja un par nogurumu neko neteica. Maize vakar bija, bija arī batoniņš (laikam Herhules). Manējā pat neapēda to batoniņu. Šis ir maratons, nevis sprints.”
Zane raksta: “Visas dejošanas šajos svētkos atceros ar konstantu delīrijas sajūtu. Tu neko neapjēdz un nesaproti no tā kaloriju deficīta. Un Tev Rīgā nav mamma un tētis, kas kabatā iespiež sviestmaizi. Es reāli no nevieniem svētkiem neko neatceros. Nav atmiņu. Tikai tas mēmais reibonis 24/7.”
Agnis aktualizē arī cenas: “Skolās pusdienas mācību laikā 7.-9. klasei izmaksā 2,31 eiro. Dz.sv.laikā tās pašas pusdienas skolās maksā 6,50. Vai ēdienkartē parādījušies nēģi???”
Skolēnu Dz&D svētku rīkotājiem nav priekšstata par bērnu fizioloģiju. Tas noved pie neadekvātām slodzēm un slodzei nepietiekamas ēdināšanas. Šīs brokastis no lētākā atsaldētā mafina un riebīgākā pussojas siera, kāds veikalos atrodams, nav ok tīņiem ar slodzi. Būtu maizi ielikuši!
— Ilze (@Jenotsons) July 5, 2025