Tūja “Smaragda”.
Tūja “Smaragda”.
Foto – Valdis Semjonovs

Kāpēc dzeltē tūjas? 0

Kāpēc dārzā dzeltē tūjas? VALDIS SAULKRASTOS

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Notriektā tautumeita 7
SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām
Lasīt citas ziņas

Zemnieku saimniecības “Ozoli” kokaudzētavas īpašnieks Indulis Branaburgs ir pārliecināts, ka dzīvības kokiem kaitē maijvaboļu kāpuri. Šie kaitēkļi bojā ne tikai kartupeļu bumbuļus, sīpolus, zemeņu stādījumus, izraisot augu bojāeju. Savairojoties lielā daudzumā, kāpuri var nodarīt prāvus postījumus (apgrauzt saknes) pat divmetrīgām tūjām, liepu dižstādiem un citiem kokiem. Tāpēc ieteicams pievērst uzmanību augiem, kas neizskaidrojamu iemeslu dēļ pēkšņi sāk dzeltēt, kalst, atpalikt augšanā. Iespējams, zem augu saknēm iemitinājušies maijvaboļu kāpuri.

Pirmajā attīstības gadā maijvaboļu kāpuri pārtiek no sīkākām augu saknītēm vai trūdošām augu daļām. Otrajā līdz ceturtajā dzīves gadā kāpuri savā uzturā sāk izmantot lielākas un sulīgākas augu pazemes daļas, tāpēc pieaug to kaitīgums un nodarītie postījumi. Ceturtā gada vasarā kāpuri iekūņojas augsnē 35–40 cm dziļi. Vasaras beigās jaunās vaboles izkūņojas, paliek augsnē pārziemot, un attīstības cikls sākas no jauna.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šajā gadījumā kaitēkļus iespējams iznīcināt, atrokot dzīvības koku saknes un izlasot kāpurus. Var arī tūjas izrakt (to sakņu sistēma ir kompakta), likvidēt barā salasījušos kāpurus un kokus atkal stādīt vecajā vietā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.