Foto – Shutterstock

Vai ājurvēdas masāža palīdz ieņemt bērnu? Pieredze un speciālistu komentāri 0

Nav viegli izplānot bērna ienākšanu pasaulē. Bieži tas notiek negaidīti, un gadās arī tā, ka nekādi neizdodas ieņemt bērnu, kaut gan izmēģināts visādi. Kāda jaunā māmiņa uzticēja savu stāstu, kā vairākus gadus centusies tikt pie bērniņa, līdz palīdzējusi masāža kombinācijā ar izmaiņām dzīvesveidā. Vai tas patiesi iespējams, vaicāju ginekoloģei Sigitai Bukolovskai, kas studējusi ājurvēdu Latvijas Universitātē un reiki terapiju Indijā.

VIDEO. Ukraina palaiž raķešu “viesuļvētru” pret Krievijas spēkiem
Balagāns jau sen bija jāver ciet. Advokāts neizpratnē, kā var sabojāt tik vienkāršu lietu kā pieminekļa nojaukšanu
Septiņu 14.Saeimas deputātu kandidātu vārdi atrodas VDK kartotēkā 64
Lasīt citas ziņas

 

Laimīgas mammas pieredzes stāsts

CITI ŠOBRĪD LASA

Ar partneri kopā esam jau ilgi un vēlējāmies ģimenes papildinājumu. Divus gadus mēģinājām tikt pie bērna, bet bez rezultātiem. Devos pie ārstiem, kuri ieteica lietot dažādas zāles, hormonu preparātus. Mans ģimenes ārsts, kurš Rīgā ir diezgan populārs, teica, ka daba mani esot apdalījusi un bērnu ieņemt būšot ļoti grūti. Par spīti tam, zināju, ka viss nokārtosies, vienkārši jāgaida. Ticība ļāva satikt īstos cilvēkus.

Man nejauši bija iespēja apmeklēt ājurvēdas masāžu. Tā man iepatikās, un devos uz to atkārtoti. Tad masieris atklāja, ka redzot man enerģētiskos blokus. Par to sāku vairāk interesēties arī pati. Jau pirms tam biju meklējusi informāciju par numeroloģiju, astroloģiju, apmeklējusi dažādus seminārus, tāpēc uzticējos arī ājurvēdas metodēm.

Drīz vien sapratu, ka pati gribu kļūt par masieri. Devos uz kursiem pie Ivetas Orbidānes, SPA un ājurvēdas masāžu un reiki meistares. Izstāstīju viņai arī savu problēmu. Sarunājām veikt čakru masāžu procedūras. Ājurvēdas masāžas laikā vairāk strādā ar enerģētiskajiem centriem un blokiem, ja tādi ir. Iveta apstiprināja, ka patiesi ir problēma, un es viņai pilnībā uzticējos. Dzīvē mums katram nāk trīs atslēgas cilvēki, kuri atver pasauli. Uzskatu, ka viņa bija viena no tiem, kas mainīja manu dzīvi.

Pāris nedēļu pēc masāžas saaukstējos, jutu nelielu diskomfortu, kas, visticamāk, bija attīrīšanās posms, jo drīz pārgāja. Trīs nedēļas pēc šīs masāžas uzzināju, ka esmu stāvoklī. Nevaru spriest, vai palīdzēja arī iepriekš veiktās masāžas. Citas sievietes procedūras veic atkārtoti, jo ne vienmēr tās iedarbojas tik efektīvi. Turklāt laikā, kad sāku interesēties par ājurvēdu un mācījos kļūt par masieri, sapratu, ka gribu mainīt darbavietu. Iepriekšējā darba vidē vairs nejutos labi – darbs prasīja pārāk daudz enerģijas, jutos izdegusi. Lai arī bija grūti aiziet no vietas, kur nostrādāju astoņus gadus, tagad esmu laimīga, ka to izdarīju.

Sanāk, ka pametu darbu, kad paliku stāvoklī, bet to es uzzināju tikai pēc divām nedēļām. Sāku šaubīties, vai tas ir labi, ka kļuvu par bezdarbnieci. Tagad uzskatu, ka sievietei stāvoklī nav jāstrādā, jo darba slodze ir pārāk liela, turklāt bērns mātes miesās jūt pilnīgi visu. Biju laimīga, ka man bija iespēja atpūsties, izgulēties, peldēties, nodarboties ar jogu un runāties ar savu punci. Varbūt tāpēc mazulis tagad ir tik mierīgs.

Savu pieredzi neesmu atklājusi ne paziņām, ne arī ārstiem. Tradicionālā medicīna uz to raugās citādi. Daloties pieredzē ar cilvēkiem, kas netic acīmneredzamai un netaustāmai enerģijai, pretī saņemu noliegumu un varbūt pat izsmieklu. Apkārt ir tik daudz negatīvu emociju. Tāpēc arī šajā intīmajā pieredzē dalos anonīmi. Taču esmu gatava dalīties ar tām sievietēm, kurām ir līdzīga problēma.

 

Palīdz tikt pie dēliem

Konkrētajā situācijā palīdzējusi čakru masāža, kas ir sena dziedniecības māksla (reiki procedūra), tā pamatojas uz ājurvēdas principiem, stāsta masiere Iveta Orbidāne, kas veica procedūru.

“Pie mums atnāk klients, mēs sajūtam problēmas cēloni, uzmanīgi uz to norādām. Jo vairāk apmeklē procedūru, jo klients kļūst atvērtāks, pats var izstāstīt, kas viņam sāp un kas nomāc. Tad dodam padomu, kā mēs šādā situācijā rīkotos. Klients pats izlemj, vai sekot šim padomam,” masiere raksturo darba gaitu.

Ir gadījumi, kad nevar palīdzēt. Tad jāvēršas pie ārsta un jāturpina atveseļoties. “Kad sieviete ierodas pie manis ar šādu problēmu, es vispirms jautāju – vai pie daktera bijāt? Abi bijāt? Vai veicāt analīzes? Vispirms vienmēr iesaku vērsties pie ārsta. Ja cilvēks to nevēlas vai arī jau bijis pie ārsta, bet rezultāti izpalikuši, tad cenšos palīdzēt. Visas sievietes, kas pie manis nākušas, ir guvušas pozitīvus rezultātus.”

Ivetas praksē bijušas astoņas pacientes, kurām izdevies palīdzēt ar dziedniecisko procedūru. Sagadījies, ka visām piedzimuši dēli.

Iveta Orbidāne uzsver – lai varētu palīdzēt citiem, masierim daudz jāstrādā ar sevi. Viņam jābūt gan fiziski, gan garīgi veselam, ar labu enerģiju. Masāžas laikā meistars, kam ir nepieciešamās zināšanas, jūt, vai un kur klientam aizvēries enerģētiskais centrs. Tad ar rokām sūta tur dievišķo gaismu un enerģiju. Tādā veidā tiek attīrīta, harmonizēta enerģija un sabalansētas čakras. Sieviete tiek sagatavota, atveras enerģētiskie centri.

Jāņem vērā, ka trīs dienas pēc kārtas jābūt kontaktam ar partneri. Kad tiek harmonizētas visas čakras, problēmas izzūd, sieviete kļūst atvērtāka, un bērna ieņemšana notiek vieglāk, procedūras pozitīvo ietekmi atklāj Iveta Orbidāne.

Turklāt masāža ir viena no labākajām metodēm, kas nomierina, mazina stresu, kā arī veicina enerģētisko plūsmu. Tas ļauj citādi raudzīties uz apkārtnotiekošo.

 

Foto – Shutterstock

Galvenais vaininieks – stress

Sievietēm problēmas otrajā enerģētiskajā centrā saistās ar aizvainojumu pret vīriešiem, dusmām, ļaunumu un nespēju piedot. Varbūt bijušas sāpīgas iepriekšējās attiecības, varbūt meitenei bijis pārāk stingrs tēvs. Pie vainas var būt bailes no dzemdībām vai bažas, ka sabojās figūru, uzskaita Iveta Orbidāne.

Sievietes nereti ieņem galvā, ka ir resnas. Tad mēdz sevi novārdzināt, vājēt, ka dažkārt pat iztrūkst mēnešreižu, un ir traucēta reproduktīvās sistēmas funkcija. Sieviete nespēj sevi pieņemt tādu, kāda ir. Tad rodas kompleksi, zemapziņā veidojas bloki. Bet vīrietis meklē sievieti māti, kas spēs turpināt paaudzi. Katram cilvēkam problēma ir cita, stāsta speciāliste. Viņa novērojusi, ka pēdējā laikā neauglība ir ļoti izplatīta, tāpat potences mazināšanās vīriešiem pēc 40 gadu vecuma. “Droši vien pie vainas ir ikdienas straujā gaita un stress. Cilvēki grib panākt dzīvi, satraucas par finansēm. Ja vīriešiem ir problēmas ar dzimumorgāniem, varbūt kaut kas nav nokārtots ar sievietēm, moka dusmas, aizvainojumi, nespēja piedot.

Sievietei palīdzēt ir vienkāršāk, jo viņa ļaujas. Vīrietim jāuzticas un jātic mums. Mēs nevaram palīdzēt, ja viņš ierodas ar attieksmi – parādiet, ko jūs varat! Jābūt pilnīgai paļāvībai.”

 

Paši varam noņemt bloku

Enerģijas bloki nāk no zemapziņas programmas. Cilvēki mēdz teikt, ka viņiem kaut kas ir iedzimts, piemēram, varikozas vēnas. Tas nozīmē, ka mamma, no kuras iedzimtas vēnu problēmas, ir ilgi strādājusi, iespējams, netīkamu darbu. Problēmas var būt no tā, ka persona sevi apspiedusi un nedara to, ko vēlas. Ja cilvēks savā dzīvē neko nemaina, bērna ieņemšanas brīdī nevēlamais var tikt nodots nākamajai paaudzei. “Ja mainies pats, mainās viss ap tevi. Tādēļ pats svarīgākais ir darbs pašam ar sevi,” saka masiere.

Cilvēks pats var sevi atbrīvot no blokiem, uzņemot sabalansētu uzturu un nodarbojoties ar fiziskajām aktivitātēm. Palīdz ikdienas meditācija, garīgās prakses, ezoteriskas zināšanas. Reliģiskai personai, kas neatzīst ezoteriku, var līdzēt lūgšanas, sakramentu pieņemšana. Atkarībā no ticības cilvēks strādā ar savu iekšējo pasauli un emocijām.

 

Pacelties augstāk

Būtiski ir atrasties patīkamā vidē un strādāt mīlamu darbu. Pretējā gadījumā darba stress rosina gremošanas sistēmas problēmas un citas kaites. Emocijas dzīvo trešajā čakrā. Nespējot kaut ko sagremot, sākas problēmas ar kuņģi. Ja cilvēks ir žultains, sevī tur agresiju, naidu, dusmas, tad ir problēmas ar žultspūsli, var veidoties žultsakmeņi. Tāpēc jāstrādā ar šīm emocijām, ir pārliecināta masiere. Tam vislabāk līdz meditācija un lūgšanas, kad cilvēks uz situāciju paskatās ar eņģeļa acīm.

“Mēs klientiem mācām raudzīties uz situāciju no augšas. Piemēram, konfliktējot ar kādu, paskaties uz viņu kā uz bērnu un pasmaidi. Ja tev lej virsū dubļus, negāz tos atpakaļ! Tu taču neesi dubļu pika!” Meditācija palīdz kontrolēt prātu. Savukārt sirds un prāta vienotība ir augstākais, ko cilvēks var sasniegt.

Jo vairāk gaismas mēs dodam citiem, jo vairāk saņemam, atgādina speciāliste. Saprotams, ceļa sākums ir grūts. Katrā cilvēkā mīt ego, kas spēlē lielu lomu. Kad saprotam, pie kā sevī jāpiestrādā, un pieņemam to, sākam virzīties augstāk. Satiekam pareizos, vajadzīgos cilvēkus, to skaitā mums paredzēto partneri. Dzīve radikāli mainās.

 

Ginekoloģes rekomendācijas

“Viss, kas nekaitē pacientam un šķiet tam pieņemams, vēlams, atbalstāms un palīdz, dod rezultātu, – ir lietojams,” uzskata ārste. “Dažādas netradicionālās, alternatīvās metodes var izmantot gadījumos, ja pārim ar neauglību veikti visi nepieciešamie izmeklējumi, kas varētu atklāt neauglības cēloņus, bet tādi nav konstatēti.”

Ārstes praksē ir bijuši vairāki gadījumi, kad pārim, kam netika atklāti neauglības cēloņi, grūtniecība iestājās dabiski bez iejaukšanās vai mākslīgās apaugļošanas. Protams, šādiem un līdzīgiem pāriem var līdzēt pozitīvas pārmaiņas dzīvesveidā: atbilstīgs uzturs, kustības svaigā gaisā, izgulēšanās, hobiji, prieks par katru kopā pavadītu dienu.

Ginekoloģe ikvienai sievietei, kas plāno grūtniecību, iesaka jogu, meditācijas, elpošanas vingrinājumus, mākslas, mūzikas, aromātu terapiju, kā arī masāžu. Īpaši, ja kavējas grūtniecības iestāšanās, bet iemesli pārim netiek konstatēti vai ir nelieli hormonāli traucējumi.

Ājurvēda māca sagatavoties grūtniecībai vairākus mēnešus pirms tās iestāšanās. Sagatavošanās var izpausties kā preparātu lietošana, procedūras vai pančakarmas terapija, kas ietver masāžas, klizmas, dēļu terapiju. Jāievēro īpašs režīms un uzturs. Tā ietver arī iepriekšējo dzīves paradumu pārskatīšanu. Jārada tāda vide, lai bērns gribētu un varētu ienākt, uzsver ārste.

Šīs Senās Indijas dziedniecības sistēmas ieteikumi balstās uz cilvēka bioritmu ievērošanu: doties gulēt ne vēlāk kā desmitos vakarā, jo no pulksten deviņiem organisms jau gatavojas miegam, kas nodrošina hormonālās sistēmas darbību, smadzeņu un ķermeņa atpūtu. Ap šo laiku strauji mazinās gremošanas spējas, tāpēc nelabvēlīga ir vēlā vakara ēšana. Ap pulksten 18 nav ieteicams sportot, bet baudīt pēdējo ēdienreizi – vakariņas – un mierīgā gaisotnē noskaņoties nākamajai dienai.

Protams, ir gadījumi (dzemdes attīstības anomālijas, olnīcu cistas, dzemdes miomas, nopietni hormonāli traucējumi), kad nevajadzētu zaudēt laiku un līdzekļus, bet doties pie ginekologa, uzsver Sigita Bukolovska.

 

Komentē ginekoloģe Sigita Bukolovska

Nepieļaut enerģijas blokus

Kustība, plūsma ir dzīvības pazīme, tādēļ veselības pamatā ir netraucēta, brīva kustība. Tas attiecas gan uz apēsto ēdienu, kas virzās pa gremošanas traktu, gan asiņu un limfas plūsmu, gan ar aci nesaskatāmiem nervu impulsiem. Austrumu senajās kultūrās un medicīnas sistēmās runā arī par dzīvības enerģiju, spēku (ājurvēdā – prāna, Ķīnas medicīnā – či, Japānas – ki), kas plūst cauri ķermenim pa smalkiem kanāliem. Audu veselība un procesi tajos atkarīgi no šīs plūsmas veselības. Tai jābūt mierīgai, brīvai, bez nosprostojumiem – kā rāmi plūstošai upei pa līdzenu gultni, stāsta Sigita Bukolovska. Cilvēks ir dabas daļa, uz ko attiecas jau pierādītie un vēl neatklātie dabas likumi. Likumsakarības ietver arī neveiksmes, neizdošanos, tajā skaitā grūtības kļūt par māmiņu.

Ājurvēda ir balstīta uz loģiskiem novērojumiem, pārbaudāmiem un uz pierādījumiem balstītiem secinājumiem. Tai ir savi noteikti ārstēšanas principi un stingri aprakstītas metodes. “Latvijā ājurvēdas vārds izskan bieži, bet klasiskā ājurvēda un dažādie Rietumu atvasinājumi pēc izpildījuma un būtības mēdz atšķirties. Autentiskas klasiskās ājurvēdas terapijas procedūras ieteiktu veikt pie speciālistiem, kas zināšanas ieguvuši atbilstīga līmeņa izglītības iestādēs un autentiskās prakses vietās, piemēram, Indijā,” teic ginekoloģe.

“Katrs speciālists: ārsts, masieris, fizioterapeits, pat pedikīra meistars, kurš pieskaras pacientam, var konstatēt enerģētiskos blokus muskuļu saspringuma veidā, kā sāpju punktus, ierobežotu kustību vai kā iekaisumu.” Apetītes zudums, pastāvīgs nogurums, depresija liecina par traucētu enerģiju, kas tālāk var pāriet gremošanas traucējumos, sliktā orgānu apasiņošanā, vājā imunitātē. Nemierīgās domas, šaubas, bailes, neziņa un citi faktori pilienu pa pilienam pilda slimību trauku.

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
C vitamīnam nepatīk, ja to cep vai vāra
Kā noteikt savas atmiņas kvalitāti un rūpēties par tās saglabāšanu
Vēstule par rezervēm – Pabrikam, Pavļutam un visiem deputātu kandidātiem, kas domās sevi redz sēžam aizsardzības vai veselības ministra krēslā 1
Otrdien reģistrēts 1881 jauns Covid-19 inficēšanās gadījums, no tiem 803 nevakcinētie
VIDEO. Ukraina palaiž raķešu “viesuļvētru” pret Krievijas spēkiem
Balagāns jau sen bija jāver ciet. Advokāts neizpratnē, kā var sabojāt tik vienkāršu lietu kā pieminekļa nojaukšanu
Septiņu 14.Saeimas deputātu kandidātu vārdi atrodas VDK kartotēkā 64
FOTO. Ap māju iestādīti košumkrūmi, arī augļu kociņi! Kā Iveta piecos mēnešos uzcēla savu sapņu māju
Krievijā “tautas ienaidnieku” raganu medības sasniegušas vēl nebijušus apmērus: vajā gan uzņēmējus, gan radošās inteliģences pārstāvjus 37
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
Orientieri veselībai ar atgādinājumu – nekad neaizmirsti padzerties!
„Mēness aptiekās” pēc studijām šogad darbu sākuši gandrīz 40 jaunie farmaceiti un farmaceita asistenti
„Centrālā laboratorija”: Laboratoriski pozitīvi vīrushepatīta C antivielu rezultāti ir konstatēti salīdzinoši bieži
Ne kājas, bet bluķi – ko darīt? 3
„Mēness aptieka”: Gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju gatavo veselīgu pārtikas produktu krājumus ziemai
„Veselības centru apvienība” atver magnētiskās rezonanses kabinetu tirdzniecības centrā „Sāga” 3
Ar doktorātu – tuvāk iedzīvotājiem ārpus Rīgas
Vai zemenes tiešām var saēsties visam gadam?
Trīs īpašie acu veselības riski vasarā
“Mēness aptieka” – labākā darbavieta Latvijā. Ko nozīmē šāda apbalvojuma iegūšana?
Mēness aptieka: 14% Latvijas iedzīvotāju šogad nesvinēs Jāņus
Mēness aptieka: Gandrīz pusei aptaujāto Latvijas iedzīvotāju dzēriens Nr.1 Jāņos būs alus
21% “Centrālajā laboratorijā” testēto ērču šogad konstatēta Laimas slimība
„Mēness aptieka”: uz mājām vai biroju aptiekas produktus tagad var piegādāt „Wolt”
Ar Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas attīstības biedrības atbalstu Ukrainas iedzīvotāji Mēness aptiekās varēs iegādāties recepšu medikamentus 10 000 eiro apmērā
Lielākajai aptaujāto daļai nav pietiekamas informācijas par savu vecāku sirds veselību
Bērniem jāzina rīcība gadījumos, ja sagriezts pirksts vai jāizsauc neatliekamā medicīniskā palīdzība
Piecas lietas, ko, iespējams, nezināji par farmaceita profesiju
„Mēness aptiekas” farmaceitu un ratiņkērlinga komandas spēlē uzvar draudzība
„Mēness aptieka” saņem starptautisko Best Places To Work sertifikātu
Darbu sākusi „Centrālās laboratorijas” filiāle Olainē
Vingrošana un speciāli pielāgoti vingrojumi pretsāpju terapijai
Par katru labdarības akcijā „Pērkot tu ziedo!” iegādāto RFF produktu divdesmit centus ziedo bēgļiem
Labestības tablete ikvienam
Medus sastāvs un īpašības mūsdienīgā skatījumā
Kolagēns – veselām locītavām un ādai
Kādi mēdz būt iemesli matu izkrišanai
Trīs mutes higiēnas vaļi jeb mutes dobuma higiēnas minimums
„Mēness aptiekas” komanda Rimi Rīgas maratonā skries kopā ar Bērnu un jauniešu parasporta apvienības jauniešiem
Galveno nosacījumu komplekss ikdienas sportošanai, nekaitējot locītavām
Pirmdien Latvijā reģistrēts 1731 jauns Covid-19 inficēšanās gadījums, no tiem 759 nevakcinētie 4
“Galva strādā, krunku nav, mati aug!” Anitra Tooma par ugunspuķes tējas labo iedarbību 12
Gailenes, baravikas, bekas ne tikai vēderpriekam. Arī veselībai! 1
Ārste: Lēkšana uz galvas ūdenī ir viens no izplatītākajiem mugurkaula traumu iemesliem 6
Pārtikas produktus ar titāna dioksīdu jeb E171 vairs nevarēs laist tirgū 14
Sapļauj kājas, nozāģē pirkstus… Kā izvairīties no “tipiskajām vasaras” traumām? 1
EM: Inčukalnā ir rezervēts pietiekams dabasgāzes apjoms mājsaimniecību vajadzībām 15
FOTO. Kubas ostas pilsētā Matansasā izcēlies katastrofāls ugunsgrēks 5
Arī ceturtdien gaidāma svelme. Līdz cik grādiem iesils gaiss?
Par vairāk nekā divus miljonus eiro piesavināšanos apsūdz bijušo LOK prezidentu un tagadējo LHF valdes locekli
FOTO. Koši, drosmīgi un radoši! Kurš šogad bija stilīgākais “Summer Sound” apmeklētājs?
VIDEO. Lidmašīna nogāžas uz noslogotas maģistrāles Kalifornijā un aizdegas
Iedzīvotājiem atlīdzinās pusi apkures sadārdzinājuma, bet rodas diskusijas par malkas iegādes pierādīšanu
Bunkus slepkavības lietā aizturēts vēl viens cilvēks
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs
1792. gada 10. augustā. Asiņaina diena Tilerī pilī
22:00
“Ukraiņu ģenerālštābs par to klusē, bet tas ir apzināti!” Slaidiņš komentē pēdējās 24 stundās notikušo
21:40
Vācija, Čehija, Zviedrija
21:00