Ekonomika
Īpašums

FOTO: “Z-Towers” ver durvis žurnālistiem un plāno prasīt aizstāvību starptautiskās institūcijās0


"Z-Towers" atver durvis žurnālistiem
"Z-Towers" atver durvis žurnālistiem
Foto: Timurs Subhankulovs

Pārdaugavā uzslietā “Z-Towers” projekta attīstītājs AS “Towers Construction Management” investīciju aizsardzībai pieļauj iespēju vērsties starptautiskās institūcijās, piektdien žurnālistiem sacīja attīstītāja pārstāvis advokāts Juris Dzelme.

“Investors un attīstītājs saskārās ar klaju likuma ignoranci un termiņu neievērošanu no Rīgas būvvaldes puses. Klaja likumu ignorance un attīstītāju tiesību aizskārumi netiks ignorēti, tāpēc apsveram iespēju vērsties starptautiskās institūcijās investīciju aizsardzībai,” sacīja Dzelme.

"Z-Towers" atver durvis žurnālistiem

Advokāts norādīja, ka Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments nupat pagarinājis ēkas ekspluatācijā nodošanas termiņu līdz 27.decembrim, jo esot nepieciešams sagaidīt papildus informāciju no “Rīgas ūdens” un Būvniecības valsts kontroles biroja atzinumu par inženieru biroja “CMB” veikto ekspertīzi.

Dzelme uzsvēra, ka attīstītāju izbrīna Rīgas pilsētas būvvaldes teiktais par informācijas trūkumu, jo “CMB” ekspertīze esot iesniegta jau maijā, bet “Rīgas ūdens” atzinums – augustā.

“Novembrī vēlreiz iesniedzām būvvaldes pieprasīto informāciju – nodublējām to, ko iesniedzām augustā. Šis būvvaldes pieprasījums ir tīra darbības imitācija, jo mums nav neviena jauna dokumenta. Būvvaldes bezdarbība nav balstīta nevienā normatīvajā aktā,” skaidroja Dzelme.

Jau ziņots, ka novembra sākumā Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs vērsās pie Rīgas domes deputātiem ar vēstuli, kurā pārmeta Rīgas domes priekšsēdētājam Oļegam Burovam (GKR) spiediena izdarīšanu uz būvvaldes darbiniekiem, lai tie pieņemtu ekspluatācijā Pārdaugavā uzslietos “Z-torņus”.

Saistītie raksti

Savukārt 6.novembrī Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas sēdē Vircavs paziņoja, ka “Z-torņiem” būtu nepieciešama visaptveroša nesošo konstrukciju ekspertīze, jo 13 gadus ilgušajā būvniecības procesā 15 reizes ir mainījušies būvniecības dalībnieki un daudzu nesošo konstrukciju dokumentācija ir vienkārši pazudusi.

Savukārt ēkas attīstītāji “Towers Construction Management” vērsušies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) un Valsts policijā par, iespējams, apzinātu ēkas nodošanas ekspluatācijā kavēšanu. Neguliners iepriekš informēja, ka uzņēmums ir nosūtījis oficiālu vēstuli Valsts policijai un KNAB, pieļaujot varbūtību, ka kāda amatpersona vai to kopums, pārkāpjot savas pilnvaras, apzināti kavē ēkas nodošanu ekspluatācijā.

LA.lv