Foto: publicitātes, LETA. Kolāža: la.lv

Žurnālistiem draud! Ansis Bogustovs un Aivis Ceriņš atklāj: viņi un viņu ģimenes regulāri saņem draudus no vakcīnu noliedzējiem 145

Ētera personība, TV 24 kanāla raidījumu vadītājs Ansis Bogustovs sarunā ar portālu la.lv neslēpj – kopš Covid-19 pandēmijas sākuma un brīža, kad Latvijā parādījās pirmās “kovida” vakcīnas, viņš un viņa ģimene regulāri saņem draudus no vakcinēšanās noliedzējiem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam
TV24
“Kāpēc Zelenskis to lietu izspēlēja?” Rajevu pārsteidzis paziņojums par Ukrainā sagatavotajām 14 jaunām armijas brigādēm
Lasīt citas ziņas

Žurnālists stāsta, ka draudi ir visdažādākie. “Ir bijušas rupjas ziņas, ka, piemēram, man Bauskā pie mājas esot izkarināts kaut kāds geju karogs… Patiesībā tas ir Baltkrievijas brīvības cīnītāju karogs. Galu galā, ārpus sava darba laika, es arī esmu cilvēks un man ir tiesības pie savas mājas izkarināt tādu karogu kādu es vēlos!” – stāsta Ansis.

Viņš teic, ka visbiežāk draudi tiek izsūtīti Facebook vietnē “Mesendžerī”, kā arī citās saziņu vietnēs.

CITI ŠOBRĪD LASA
Ansis smej, ka “rūdītam antivakserim” Latvijā pavisam noteikti ir pieejami žurnālisti telefonu numuri, lai varētu viņus “terorizēt”.

Ansis Bogustovs ir pārliecināts – šajā laikā, kad sabiedrība ir tik sašķelta, žurnālistikas profesijai ir milzīga nozīme, taču diemžēl draudi kļūst aizvien biežāki un neglītāki, neatņemama to sastāvdaļa ir lamāšanās, aizvainojumi, necenzēta leksika un agresija.

“Bauskā tu vairs nedzīvosi, Bogustov! Satikšu tevi tirgū, piekaušu! Arī šādus draudus esmu saņēmis,” – stāsta Ansis

un atzīst, ka visvairāk viņam sāp sirds par saviem četriem bērniem, kuri arī ir ne tikai draudus saņēmuši, bet patiešām fiziski cietuši.

“Ir nācies četrpadsmit gadus veco meitu vest pie ķirurga uz Rīgu, lai pārliecinātos, ka meitai pēc kautiņa uz ielas Bauskā nav salauzts žoklis,” – saka žurnālists.

Ansis ir pārdomās – darīt savu darbu tad, kad ikdienā nākas uzklausīt agresīvus draudus, ir grūti. Tomēr viņš teic: “Es domāju, sabiedrībai ir jāzina. Ir absolūti nekorekti šā brīža situācijā ievērot strausa politiku.”

Viņš nenoliedz, ka vissmagāk šobrīd notiekošo pārdzīvo viņa bērni. Dēla klasē esot kāds klasesbiedrs, kura mamma ir aktīva vakcīnu noliedzēja. “Tad nu puika laiku pa laikam dabū dzirdēt derdzīgas piezīmes, kā jau žurnālista Bogustova dēlam pienākas…” – Ansis zina stāstīt.

Arī TV24 raidījuma “Preses klubs” vadītājs Aivis Ceriņš ir saņēmis draudus vairākkārt – jau kopš šī gada pavasara viņam ir draudēts ar piekaušanu, gan arī ar izrēķināšanos. Turklāt ne tikai viņa adresātā, bet arī sievas Leldes, kura tolaik gaidījusi bērniņu.

Aivis uzrakstījis vairākus iesniegumus Valsts policijai, taču lieta par šiem draudiem līdz pat šai dienai nav tikusi ierosināta.

Savā “Twitter” ierakstā žurnālists ironiski jautā: “Valsts policija, vismaz iesakiet, ko pirkt – elektrošoku, gāzes pistoli. Varbūt ir kas efektīvāks? Bez ironijas.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.