Mobilā versija
Brīdinājums +1.8°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
28. februāris, 2013
Drukāt

1533. gada 28. februārī

28feb_montens_22

Pirms 480 gadiem, 1533. gada 28. februārī, Monteņas pilī, Bordo pilsētas galvas ģimenē piedzima viens no izcilākajiem renesanses laikmeta domātājiem humānistiem, esejas žanra radītājs filozofijā Mišels de Monteņs.

 

1580. gadā Bordo izdotās ”Esejas” ir viņa svarīgākais darbs. Nācis no turīgas un izglītotas dzimtas, Monteņs arī pats baudīja laikabiedru cieņu un vairākas reizes kalpoja par vidutāju konfliktos starp katoļiem un protestantiem Francijas ticības karu laikā. Iespējams, laikmeta iespaidā viņa filozofija veidojās kā skepticisms, šaubas par visu. Monteņs ir daudzu populāru domugraudu autors. Viņa sentences jo bieži veltītas dažādiem cilvēka netikumiem. Piemēram: ”Cilvēki nekam netic tik cieši kā tam, ko viņi vismazāk zina; un neviens neuzstājas tik pārliecinoši kā tie, kas stāsta pasakas.” Vai arī: ”Slinkums uz priekšu kuļas tik lēni, ka nabadzība to ātri panāk.” Taču Monteņs nenosodīja cilvēka vājības un egoismu, jo uzskatīja to par dabisku.

 

Pievienot komentāru

Gruzijā nošauts cilvēks, kurš mēģinājis iekļūt NATO objektā (2)Gruzijā svētdien nošauts cilvēks, kurš nelikumīgi mēģinājis iekļūt stingri apsargātajā Gruzijas-NATO mācību centrā, netālu no galvaspilsētas Tbilisi, pirmdien pavēstīja Aizsardzības ministrija.
Draugiem Facebook Twitter Google+