Mobilā versija
+8.1°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 26. aprīlis, 2017
1. septembris, 2015
Drukāt

1715. gada 1. septembrī

1sept_Luijs_2

Pirms 300 gadiem, 1715. gada 1. septembrī, Versaļas pilī no gangrēnas kreisajā kājā nomira Francijas karalis Luijs XIV –  leģendārais Karalis Saule.

Valsts priekšgalā viņš nepārtraukti atradās 72 gadus un 110 dienas, tādējādi uzstādot starp Eiropas monarhijām līdz šim nepārspētu ilgvaldīšanas rekordu. Kronēts Luijs tika 15 gadu vecumā, bet, viņam aizejot, Francija bija kļuvusi par ekonomiski, militāri un politiski tobrīd spēcīgāko Eiropas valsti, kuru pārējie valdnieki centās atdarināt teju visā. Luija XIV valdīšanas laiks, protams, bija absolūtās monarhijas etalons, jo karaļa griba un vārds noteica visu. Par spīti egoismam un paša ieviestajam personības kultam, viņš tomēr nav bijis despots. Daudzi jūsmoja par viņa šarmantumu un pieklājību. Luijs XIV valdījis kā profesionālis. Viņa ilgo varas gadu ķīla bija spēja orientēties cilvēkos, asais prāts, lielās darba spējas un apņēmība.

Pievienot komentāru

Uzlec Makrona zvaigzne (4)Franču balsojums aizslauka tradicionālās partijas
Baltijas valstu gaisa telpā notiek NATO mācības (1)Baltijas valstu gaisa telpā otrdien un trešdien notiek NATO gaisa spēku mācības "Ramstein Alloy 4", informēja Lietuvas Aizsardzības ministrija.
Draugiem Facebook Twitter Google+