Mobilā versija
Brīdinājums -0.1°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
26. novembris, 2015
Drukāt

1935. gada 26. novembrī

26nov_Jods_2

Pirms 80 gadiem, 1935. gada 26. novembrī, “Jaunākās Ziņas” vēstīja: “Latvijas Sarkanais Krusts šodien izsūta uz Džibuti Abesīnijas jaunorganizētam Sarkanajam Krustam 30 kastes joda.

Ziņas par šī sūtījuma lielo vērtību, kā mums paskaidro, neatbilst patiesībai. Starptautiskais Sarkanais Krusts bija griezies pie abām karojošajām pusēm – Itālijas un Abesīnijas – ar pieprasījumu, kāda palīdzība kara gadījumā būtu vajadzīga. Itālija atbildējusi, ka tiks galā ar saviem līdzekļiem un materiāliem, bet abesīņi lūguši palīdzību. Šinī sakarībā Starptautiskais Sarkanais Krusts uzaicināja visas pasaules Sarkanā Krusta organizācijas izdarīt ziedojumus naudā. Latvijas Sarkanais Krusts aicinājumu noraidījis. Lai tomēr kalpotu Sarkanā Krusta idejai, mūsu Sarkanais Krusts no savas puses ziedo nelielo joda krājumu dažu tūkstošu latu vērtībā, kas glabājās noliktavās no 1918. gada. Jodam mūsu apstākļos maza vērtība.”

Pievienot komentāru

Krīgers jūsmoja par Ušakova kaķiem. Vai viņš ies politikā? (6)"Dusmīgo" Pēteri Krīgeru varētu nomainīt "diplomāts" Egils Baldzēns, taču ir arī citi interesenti
Draugiem Facebook Twitter Google+