×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
13. aprīlis, 2015
Drukāt

Aktualizēs UNESCO programmas “Pasaules atmiņa” Latvijas reģistru

Foto: LETAFoto: LETA

Šodien plkst.12 “Latvenergo” koncerna Enerģētikas muzejā notiks atklāta lekcija, kurā varēs uzzināt visu par UNESCO programmas “Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālajā reģistrā iekļauto nomināciju “Eduarda Krauca fotonegatīvu uz stikla pamatnes kolekcija – Ķeguma spēkstacijas celtniecības gaita 1936.-1940.”.

Kā aģentūru LETA informēja UNESCO Latvijas Nacionālajā komisijā, reģistrā iekļautā kolekcija ir unikāla gan kā Ķeguma spēkstacijas celtniecības gaitas hronoloģisks atainojums, gan kā 20.gadsimta fotogrāfa Krauca profesionālās darbības izcils piemērs.

Autora profesionalitāte nodrošinājusi tēmas izvērsumu, saturam atbilstošas kompozīciju formas izvēli un konsekventu komunikācijas stila lietojumu. Tāpēc lekcija būs īpaši saistoša tiem, kas interesējas par fotogrāfijas vēsturi un agrāk lietotajām tehnikām, kā arī tiem, kas vēlas izzināt Ķeguma spēkstacijas būvniecības nozīmi industriālās, sabiedrības sociālās un labklājības jomas attīstībā Latvijā. Tāpat lekciju dalībnieki varēs iepazīt atmiņas institūcijas ikdienas darbu un uzzināt par aktivitātēm dokumentārā mantojuma saglabāšanas, pieejamības un atpazīstamības veicināšanā.

Atklātās lekcijas aprīlī piedāvā UNESCO programmā “Pasaules atmiņa” iesaistītās atmiņas institūcijas, lai rosinātu ikvienu izzināt UNESCO dokumentārā mantojuma vērtības Latvijas muzeju plauktos.

27. aprīlī Latvijas Tautas frontes muzejā notiks lekcija par UNESCO programmas “Pasaules atmiņa” starptautiskajā reģistrā iekļauto nomināciju “Baltijas ceļš – cilvēku ķēde trīs valstu vienotiem centieniem pēc brīvības”. Lekciju vadīs bijušais Latvijas Tautas frontes priekšsēdētājs Dainis Īvāns.

Dokumentārais mantojums ir cilvēces kultūras mantojuma daļa, un tā saglabāšanai, aizsardzībai un izzināšanai 1992.gadā ir izveidota UNESCO programma “Pasaules atmiņa”. Programma pievērš pasaules valstu uzmanību dokumentārā mantojuma saglabāšanai, un viena no pasaulē zināmākajām programmas daļām ir “Pasaules atmiņas” reģistri.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+