Mobilā versija
Brīdinājums -2.8°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
28. februāris, 2015
Drukāt

Alkohola imports Latvijā pērn audzis par 15%

Foto-LETAFoto-LETA

Pagājušajā gadā Latvijā importēti un no citām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm ievesti 14,826 miljoni dekalitru alkoholisko dzērienu, neskaitot alu, kas ir par 15,36% vairāk nekā 2013.gadā, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji par 2014.gadu.

Dati liecina, ka visvairāk tiek importēti/ievesti pārējie alkoholiskie dzērieni un vīns. Tā pērn importēti 7,164 miljoni dekalitru pārējo alkoholisko dzērienu un 6,783 miljoni dekalitru vīnu.

Alus 2014.gadā Latvijā kopumā importēts/ievests 8,018 miljonu dekalitru apjomā, kas ir par 54% vairāk nekā 2013.gadā, un šis krasais kāpums ir ciešā sasaistē ar Latvijā ražotā alus apjoma sarukumu.

Lielākā daļa – 6,968 miljoni dekalitru jeb 92% alus – tiek ievesta no kaimiņvalstīm – Lietuvas un Igaunijas.

VID atzīmē, ka lielākā daļa alkoholisko dzērienu Latvijā tiek importēti/ievesti, izmantojot akcīzes preču noliktavas. Akcīzes preču noliktavās ievesto preču apjoma izmaiņas tiešā veidā neietekmē akcīzes nodokļa ieņēmumus, jo alkoholiskie dzērieni lielākoties tiek saņemti un uzglabāti atliktā akcīzes nodokļa maksāšanas režīmā, kā arī liela daļa dzērienu no akcīzes preču noliktavām atliktajā akcīzes nodokļa maksāšanas režīmā tiek pārvietoti uz citām ES dalībvalstīm vai nosūtīti eksportam.

Pievienot komentāru

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Saimniecībā notika par EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (15)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+