Mobilā versija
+4.1°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
24. septembris, 2014
Drukāt

Altamiras alas varēs apmeklēt vismaz līdz 2015. gada februārim

Foto: UNESCOFoto: UNESCO

Vismaz līdz nākamā gada februārim pagarināta iespēja ierobežotā apmērā apmeklēt Altamiras alas Ziemeļspānijā, raksta portāls theartsnewspaper.com.

Altamiras alas, kuras mēdz dēvēt par “paleolīta Siksta kapelu”, bija slēgtas apmeklētājiem kopš 2002. gada, tā kā bija radušās bažas, ka cilvēku ķermeņa siltums un dvaša varētu apdraudēt 18 000 gadus senos zīmējumus.

Šogad alas atvēra ierobežotiem apmeklējumiem – reizi nedēļā pieci cilvēki, kurus alu apsaimniekotāji izlozēja no pieteikumiem, īpašā apģērbā gida pavadībā varēja apskatīt zīmējumus. Patlaban noskaidrots, ka šo minigrupu iespaids ir niecīgs, tādēļ projekta vadītāji nolēmuši pagarināt apmeklējumus vēl uz pusgadu.

Pētnieku grupas vadītājs, Gaels de Gišens, laikrakstam “El Pais” norādījis, ka galvenais apdraudējums alu zimējumiem nāk no pašas dabas, un to nav iespējams novērst, jo “mēs nevaram alu mākslu ielikt seifā”.

Pievienot komentāru

Oņegins ar dzīves pieredzes čemodānu. Saruna ar Aināru Rubiķi un Rēziju KalniņuCeturtdien, 8. decembrī Latvijas Nacionālajā operā pirmizrādi piedzīvos P. Čaikovska opera "Jevgeņijs Oņegins". Pie pults stāsies diriģents Ainārs Rubiķis, režisore ir Rēzija Kalniņa, kurai šī būs debija mūsu operā un kura šajā uzvedumā aicina skatītāju "uz romantiku, ilūzijas un realitātes cīņu".
Draugiem Facebook Twitter Google+