Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Rodrigo, Rauls
Pirmdiena, 25. septembris, 2017
24. septembris, 2014
Drukāt

Altamiras alas varēs apmeklēt vismaz līdz 2015. gada februārim

Foto: UNESCOFoto: UNESCO

Vismaz līdz nākamā gada februārim pagarināta iespēja ierobežotā apmērā apmeklēt Altamiras alas Ziemeļspānijā, raksta portāls theartsnewspaper.com.

Altamiras alas, kuras mēdz dēvēt par “paleolīta Siksta kapelu”, bija slēgtas apmeklētājiem kopš 2002. gada, tā kā bija radušās bažas, ka cilvēku ķermeņa siltums un dvaša varētu apdraudēt 18 000 gadus senos zīmējumus.

Šogad alas atvēra ierobežotiem apmeklējumiem – reizi nedēļā pieci cilvēki, kurus alu apsaimniekotāji izlozēja no pieteikumiem, īpašā apģērbā gida pavadībā varēja apskatīt zīmējumus. Patlaban noskaidrots, ka šo minigrupu iespaids ir niecīgs, tādēļ projekta vadītāji nolēmuši pagarināt apmeklējumus vēl uz pusgadu.

Pētnieku grupas vadītājs, Gaels de Gišens, laikrakstam “El Pais” norādījis, ka galvenais apdraudējums alu zimējumiem nāk no pašas dabas, un to nav iespējams novērst, jo “mēs nevaram alu mākslu ielikt seifā”.

Pievienot komentāru

Par otrā Baltijas jūras koru konkursa laureātu kļuvis koris no Īrijas (6)Par Otrā Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa 1. vietas un Grand Prix ieguvēju, saņemot īpašo Jūrmalas pilsētas kausu un 3500 eiro Latvijas Valsts Meži Lielo balvu, kļuva koris no Īrijas "New Dublin Voices".
Draugiem Facebook Twitter Google+