Mobilā versija
+0.3°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
24. septembris, 2014
Drukāt

Altamiras alas varēs apmeklēt vismaz līdz 2015. gada februārim

Foto: UNESCOFoto: UNESCO

Vismaz līdz nākamā gada februārim pagarināta iespēja ierobežotā apmērā apmeklēt Altamiras alas Ziemeļspānijā, raksta portāls theartsnewspaper.com.

Altamiras alas, kuras mēdz dēvēt par “paleolīta Siksta kapelu”, bija slēgtas apmeklētājiem kopš 2002. gada, tā kā bija radušās bažas, ka cilvēku ķermeņa siltums un dvaša varētu apdraudēt 18 000 gadus senos zīmējumus.

Šogad alas atvēra ierobežotiem apmeklējumiem – reizi nedēļā pieci cilvēki, kurus alu apsaimniekotāji izlozēja no pieteikumiem, īpašā apģērbā gida pavadībā varēja apskatīt zīmējumus. Patlaban noskaidrots, ka šo minigrupu iespaids ir niecīgs, tādēļ projekta vadītāji nolēmuši pagarināt apmeklējumus vēl uz pusgadu.

Pētnieku grupas vadītājs, Gaels de Gišens, laikrakstam “El Pais” norādījis, ka galvenais apdraudējums alu zimējumiem nāk no pašas dabas, un to nav iespējams novērst, jo “mēs nevaram alu mākslu ielikt seifā”.

Pievienot komentāru

Visi savā būtībā esam dievi. Saruna ar Leļļu teātra režisoru Ģirtu ŠoliKāpēc pašmērķīga izklaide ir līdzīga pārlieku saldu konfekšu došanai bērniem? Saruna ar režisoru Ģirtu Šoli pirms izrādes "Dželsomīno melu zemē" pirmizrādes Liepājas teātrī
Draugiem Facebook Twitter Google+