Mobilā versija
+0.6°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
24. septembris, 2014
Drukāt

Altamiras alas varēs apmeklēt vismaz līdz 2015. gada februārim

Foto: UNESCOFoto: UNESCO

Vismaz līdz nākamā gada februārim pagarināta iespēja ierobežotā apmērā apmeklēt Altamiras alas Ziemeļspānijā, raksta portāls theartsnewspaper.com.

Altamiras alas, kuras mēdz dēvēt par “paleolīta Siksta kapelu”, bija slēgtas apmeklētājiem kopš 2002. gada, tā kā bija radušās bažas, ka cilvēku ķermeņa siltums un dvaša varētu apdraudēt 18 000 gadus senos zīmējumus.

Šogad alas atvēra ierobežotiem apmeklējumiem – reizi nedēļā pieci cilvēki, kurus alu apsaimniekotāji izlozēja no pieteikumiem, īpašā apģērbā gida pavadībā varēja apskatīt zīmējumus. Patlaban noskaidrots, ka šo minigrupu iespaids ir niecīgs, tādēļ projekta vadītāji nolēmuši pagarināt apmeklējumus vēl uz pusgadu.

Pētnieku grupas vadītājs, Gaels de Gišens, laikrakstam “El Pais” norādījis, ka galvenais apdraudējums alu zimējumiem nāk no pašas dabas, un to nav iespējams novērst, jo “mēs nevaram alu mākslu ielikt seifā”.

Pievienot komentāru

Apbalvotas skaistākās pērnā gada grāmatasJau 24. reizi izvērtēts grāmatu vizuālais ietērps un sumināti laureāti, un šovakar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē pasniegtas grāmatu mākslas konkursa "Zelta ābele 2016" balvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+