Latvijā
Sabiedrība

Ar saskaņotajiem paziņojumiem reģistrēto satiksmes negadījumu skaits pērn sarucis par 0,8%0

Foto-Shutterstock.com/Guitar photographer

Ar saskaņotajiem paziņojumiem fiksēto ceļu satiksmes negadījumu skaits Latvijā pagājušajā gadā samazinājies par 0,8%, salīdzinot ar 2016.gadu, liecina Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) apkopotā informācija.

Biroja dati vēsta, ka 2017.gadā uz saskaņoto paziņojumu pamata reģistrēts kopumā 24 031 ceļu satiksmes negadījums pretstatā 24 218 ceļu satiksmes negadījumiem gadu iepriekš. Tostarp lielākais ar saskaņotajiem paziņojumiem fiksētais ceļu satiksmes negadījumu skaits bijis janvārī – 2376, bet mazākais decembrī – 1699.

“Izvērtējot datus, par ceļu satiksmes negadījumu skaitu, kas reģistrēti uz saskaņoto paziņojuma pamata, var secināt, ka šo ceļu satiksmes negadījumu īpatsvars būtiski nemainās,” norāda LTAB. Pērn uz saskaņoto paziņojuma pamata reģistrēti 63,8% no visiem apdrošināšanas gadījumiem, kamēr 2016.gadā tie bija 64,8%.

Saskaņotie paziņojumi ceļu satiksmes negadījumos izmantojami, kad ceļu satiksmes negadījumā iesaistīti divi transportlīdzekļi, nav cietuši cilvēki, nav nodarīti bojājumi trešās personas mantai, kā arī transportlīdzekļiem nav radušies bojājumi, kuru dēļ tie nevar vai tiem aizliegts braukt. Šos paziņojumus aizpilda avārijā iesaistīto transporta līdzekļu vadītāji, neizsaucot policiju.

LTAB nodrošina OCTA apdrošināšanas sekmīgu darbību valstī. OCTA Latvijā tika ieviesta 1997.gadā, lai nodrošinātu ceļu satiksmes negadījumā cietušo trešo personu interešu aizsardzību. Sākotnēji birojs darbojās Finanšu ministrijas pakļautībā, bet kopš 2004.gada tā ir neatkarīga institūcija.

LA.lv