×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
16. oktobris, 2017
Drukāt

Ašeradens uzdod pārbaudīt iespējamo krāpniecību ar OIK atļaujām; plāno arī vērsties policijā (7)

LETALETA

Arvils Ašeradens.

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V) uzdevis Ekonomikas ministrijas kontroles grupai kopā ar kompetento iestāžu pieaicinātajiem ekspertiem nekavējoties veikt pārbaudes saistībā ar TV3 raidījumā “Nekā Personīga” paustajām bažām, ka vairāki uzņēmumi varētu būt krāpušies ar atļaujām elektroenerģijas ražošanai obligātajā iepirkumā.

Raidījums atklājis vairākus uzņēmumus, kuri nav laikā pabeiguši projektus, bet licences saglabājuši, AS “Sadales tīkls” testā padodot jaudu no pārvietojama ģeneratora. Ja šie uzņēmumi sāks darbu un izmantos iespēju elektrību tirgot par paaugstināto cenu, patērētājiem tas izmaksās līdz 100 miljoniem eiro obligātā iepirkuma komponentes (OIK) maksājumos nākamajos 10 gados.

Ekonomikas ministrijā aģentūrai LETA pavēstīja, ka Ašeradens uzdevis veikt pārbaudes, izbraucot uz konkrētajām vietām.

Šīs vietas ir “Kriozes”, Saldus pagasts, Saldus novads (SIA “Briedis būve”), Cesvaines iela 18B, Madona, Madonas novads (SIA “Madonas Eko”), Cecīļu iela 12, Ieriķi, Drabešu pagasts, Amatas novads (SIA “Tektus”), Cecīļu iela 16, Ieriķi, Drabešu pagasts, Amatas novads (SIA “M parks”), Valkas iela 1A, Strenči, Strenču novads (SIA “E Strenči”), SIA “Elektro rīdzene” (Ezera iela 6 , Rīdzene, Vaives pagasts, Cēsu novads), Tirgus iela 6, Seda, Strenču novads (SIA “E Seda”).

Tāpat pārbaudi uzdots veikt SIA “Rīgas enerģija” apjomīgajā koģenerācijas stacijā Vestienas ielā 2, Rīgā. Šis uzņēmums saistīts ar uzņēmēju Māri Martinsonu. “Nekā Personīga” esot zināms, ka šī stacija nav nodota ekspluatācijā, un ir aizdomas, ka pārbaudes tests varētu nebūt noticis godīgi.

Pārbaužu laikā paredzēts pārliecināties klātienē par koģenerācijas staciju darbību atbilstoši licencei.

Vienlaikus Ašeradens uzdevis “Sadales tīkls” sākt iekšējo pārbaudi saistībā ar izdoto pārbaudes aktu par “Rīgas enerģijas” koģenerācijas stacijas darbību. Ekonomikas ministrs arī plāno vērsties Valsts policijā par pārbaudes sākšanu saistībā ar iespējamu krāpniecību “Rīgas enerģijas” darbībā.

“Sadales tīkla” pārstāve Renāte Meļķe aģentūrai LETA pavēstīja, ka uzņēmums izveidojis iekšējo izmeklēšanas komisiju, kura pārbaudīs informāciju un vērtēs atbildīgo darbinieku rīcību par “Rīgas enerģijas” koģenerācijas stacijas darbību. Pārbaudes skars arī septiņas mazākas koģenerācijas stacijas.

Atbildīgie “Sadales tīkla” darbinieki uz laiku ir atstādināti no pienākumu veikšanas, kamēr notiek izmeklēšana. Cik un kuri darbinieki no pienākumu pildīšanas atstādināti uzņēmuma pārstāvji patlaban neatklāja, norādot, ka izmeklēšanas laikā nevar sniegt detalizētāku informāciju.

Savukārt AS “Latvenergo” valde meitasuzņēmuma “Sadales tīkls” valdes priekšsēdētājam Andim Pinkulim pieprasījusi nekavējoties nodrošināt pilnīgu apstākļu noskaidrošanu, izvērtējot “Sadales tīkla” darbinieku atbildību un rīcību, veidojot dokumentāciju un komunicējot ar citām lēmumu pieņemošām organizācijām par ekspluatācijā nododamajām koģenerācijas stacijām un to darbību. Uzdots sākt iekšēju izmeklēšanu par iespējamu rupju darba pienākumu nepildīšanu vai ļaunprātību.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Kā parasti, Vienotības ministri, lai ko pamanītu, ar degunu jāiebāž sūdos. Ašrādens nule kā no mēness nokritis.

  2. Kas tas par brīvo tirgu,kurā man mana valsts piespiež piemaksāt preces ražotājam.

  3. Nozelojami-zurnalisti atklaj to,kas butu jadara ministrijas ieredniem,betvini ir tik gaudeni,ka nevaru noskatities uz viniem,nemaz nesaprotu par ko ieredniem tiek maksati tukstosi algas?

  4. OIK tieshaam ir kks vienkaarshi super. Legalizeeta sheema. Kaapeec Latvenesgo buutu jaaiepeerk pa dubulto un kaapeec pateereetaajiem peec tam jaamaksaa?

  5. OIK ar dažādiem tarifiem dažādiem elektroenerģijas ražotājiem ir krāpšana no pirmās līdz pēdējai dienai.

  6. un kur tad bija agrāk – simpozijos, kenferencēs… kad sāks darbu?

  7. Un to neredzēja VIENS NO LABĀKAJIEM MINISTRIEM? Vienotība pareizi dara – pēc Latvijā pieņemtās prakses tādu ministru vajag paaugstināt amatā.

Draugiem Facebook Twitter Google+