×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
1. decembris, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Algu tikai Raimonds Bergmanis var panest (5)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis

Pēc tā, kā strādāts tautas interesēs, valsts administrācija sen bija pelnījusi algas pielikumu. Tagad ministri saņems tik daudz skanošā, ka tikai svarcēlājs Raimonds Bergmanis saviem spēkiem varēs aiznest mājās. Kolēģi ievākuma aizgādāšanai pastellēs konteineru, bet trīs skuķenes omītes valdībā mīņājas pie kases lodziņa un nemaz nezina, ko ar lielo naudu iesākt! Zeķbiksēm, lūpukrāsām, bižutērijai tik daudz nevajag!

Kauna lieta, ka valdības locekļi bija mazāk situēti nekā trekni sapiķotie piehaltūrējošie Rīgas domes sociāldemokrātiskās “Saskaņas” štrunta deputāti. Valsts līmenī Latvijas nodokļu maksātāji bija skopākie darba devēji politiķiem Eiropā. Briseles un Ženēvas diplomātiskajos salonos mūsējiem bieži tika aizrādīts par apnēsātām, sliktākām drēbēm, smalkās kompānijās neiederīgo otrreiz izmantojamā apģērba ansambli. Kopš nozvejots lielāks atalgojums, ministriem nebūs jāēd sausi kartupeļi ar siļķi, jāgrauž kukurūzas nūjiņas. Nu ir beigas sajoztai dzīvei, nokaujoties ar nabadzību, un atelpa no plēsonīgo ātro kredītu firmu “Piečuku līdz avansam” ēdelības. Sociālais lifts varasvīrus uzrāvis augstu jo augstu materiālā stāvokļa uzlabošanā. Politikas profesionāļiem ar piešķirtām konkurētspējīgām algām vairs nav jālūsina acis pēc brīvbiļetes uz ienesīgu robu Eiropas nomenklatūras centrālkomitejā vai jāošņājas, kad atbrīvosies silta vieta privātstruktūrās, teiksim, pie Kalvīša “Latvijas gāzē”. Tikai ņergas var teikt, ka bruto 3600 eiro ir maza summa, ko maksājam augstajām amatu personām.

Neilgā Straujumas valdīšanas periodā ministri risinājuši sasāpējušus sarežģītus jautājumus. Daudz kur tikuši sveikā kā kamieļi caur adatas aci, šur tur iesprūduši šaurā bezizejā. Toties sekmīgi novadīta eiroprezidentūra, pirktas un pārdotas lidkompānijas un bankas. Panākts stāvoklis, ka valūta gāžas pa Latvijas logiem un durvīm un kāpj iekšā pat pa skursteņiem, tajā pašā laikā ar lielu piepūli līdz 5 centiem sabalansēta valsts ieņēmumu un izdevumu grāmata, koriģēts izaugsmes kurss uz kosmisku un nāvīgi ievainota ēnu ekonomika.

Rūgumpodi kurnēs, ka privātās amatvīru krājkasītes papildināšana nav ejoša prece, mazinot nevienlīdzību un plaisu starp varu un tautu. Jo sevišķi skolotāju streika dienā nav bijis gudri šokēt ar paziņojumu par algas pielikumu ministriem. Latvijā netrūkst kreiso arodnieku, kuri spītīgi turas pie pārliecības, ka ministriem, deputātiem derētu padzīvot pensionāra iztikas minimumā, kad mazie uzņēmēji, bērnudārza audzinātājas, rakstnieki, zinātnieki, medicīniskais personāls, studenti mirst badu. Studenti nekad nav lāgā ēduši, un nav pirmā reize, kad valdības locekļi sastopas ar uzasinātu zobu griešanu un rupjībām. Tāpēc ienākumi noformēti kā “indeksēti”, ar “palielinātu koeficientu pret vidējo samaksu”, itin kā šķērssubsīdijas, sāpju nauda vai valsts pārvaldes arodbiedrības dāvinājums. Vēlētāju zināšanai – ministri piekrituši atlīdzības saņemšanai nodriskātās vecā parauga 10 un 20 eiro banknotēs. Tomēr pilnvērtīgai kārtīgas algas dienas atzīmēšanai pirmos tūkstošus ministriem izmaksās “piecu kaķu” monētās. Jābūt korektiem, nav jābāž garš deguns amatu personu makos. Tautas ticējums vēsta – tā valdība, kas sev kāpina algas, ilgu mūžu vairs nedzīvo. Valdība kritīs, veterānus ar kompensāciju demobilizēs, vietā ieradīsies cilvēki ar plašāku politisko apvārsni, kuri ir labāk apmaksājami.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Citāts: “Jo sevišķi skolotāju streika dienā nav bijis gudri šokēt ar paziņojumu par algas pielikumu ministriem”.
  1) Ja nebarosim savus ministrus, barosim svešos !
  2) Kas tas par skolotāju, kas pats nezina kāda samaksas sistēma izglītībā būtu labākā un tai pat laikā pat neļaus taisnīgu algu savam izglītības ministram?

 2. Un tomēr Latvija ir labākā valsts uz pasaules!
  Nesaskaņas ir iedomīgu ļaužu galvās. Labie ļaudis, ejiet politikā, nestāviet malā !!!!!!!!!!!

 3. Labs raksts!
  Saprotama lieta, ka šī pārkrāsotā, internacionālā padomju režīma kalpi ir pelnījuši labāku atalgojumu. Viņu sasniegumi tiešām ir ievērojami. Pāris desmit gadu laikā panākt, ka tāda čakla, gudra, strādīga tauta kā latvieši nonāk nabadzībā, beztiesībā un neatmaksājamu parādu jūgā nav vienkārši. Nolikvidēt šeit vairāk kā simts skolas, slimnīcas, ražojošus uzņēmumus, izsaimniekot un izzagt no padomju laikiem atstāto materiāli tehnisko bāzi, gandrīz pus miljonu Latvijas iedzīvotāju aizdzīt svešumā – vai tad tas nav sasniegums?! Lai to panāktu ir smagi jāstrādā, viss smalki jāizplāno, jānoorganizē, jāvada…. Viņi tiešām ir pelnījuši. Un man pat liekas, ka arī šis necilais algu pielikums vēl nebūt nav tā īstā atlīdzība, ko viņi ir pelnījuši.

 4. ” …letiņi to sen bija pelnījuši ! …” laikam 90.gados parādījās ?

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Vajag darbinieku!

Latvijas galvenais izaicinājums nodarbinātības jomā vairs nav bezdarbs, bet gan kvalificēta darbaspēka trūkums, ceturtdien konferences “Nodarbinātība Latvijā vakar, šodien un rīt” atklāšanā sacīja labklājības ministrs Jānis Reirs, ziņo LETA. Ministrs arī norādīja, ka darba tirgū ne mazāk svarīgas ir darbinieka vajadzības, tostarp finansiāls nodrošinājums, veselībai un drošībai atbilstoša vide, emocionāls gandarījums, kā arī izaugsmes iespējas.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+