×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
21. maijs, 2015
Drukāt

Austrijas jaunais vilnis kopā ar “Gin Ga”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

22. maijā Rīgā Latvijas 1. Rokkafejnīcā uzstāsies Vīnē bāzētā Austrijas–Lielbritānijas alternatīvās popmūzikas grupa “Gin Ga”. Grupa izdevusi jau otro albumu un pirmo reizi koncertēs Rīgā. Savdabīgās grupas enerģiju klausītāji varēs baudīt bez maksas.

“”Gin Ga” ir atvērti plašam ietekmju un instrumentu spektram. Viņi interpretē popmūziku kā mākslas formu, tomēr neaizmirst arī tās izklaidējošo lomu – līdzīgi, kā to savulaik, 80. gados, darīja vācu “jaunā viļņa” pārstāvji. “Gin Ga” rada muzikālu spriedzi, kas salīdzināma ar grupu “Talking Heads” tās labākajos laikos. Pat vokāls brīžiem sasniedz absolūto enerģiju, kas raksturīga “Talking Heads” līderim Deividam Bērnam,” par austriešu apvienību raksta Berlīnes mūzikas izdevums “Zitty Magazine”.

Grupas sastāvā muzicē pieci jauni mūzikas censoņi – līderis ģitārists un dziedātājs Alekss Konrāds, kopā ar viņu vijolnieks un vokālists Emanuels Donners, ar vēl vienu ģitāru un sintezatoriem darbojas Klēmenss Vīlidāls, bungu un sitaminstrumentu partijas izspēlē Matiass Meno, bet basģitāra ir Džeimsa Stelfoksa pārziņā – viņš pazīstams arī kā grupas “Starsailor” basģitārists.

Grupas pirmais albums “They Should Have Told Us” nāca klajā 2008. gadā un deva mūzikas gardēžu pasaulei divus singlus “Fashion” un “Cinnamon”. Šis ir viens no retajiem gadījumiem, kad albums piedzīvo otrreizēju izdevumu jaunās skaņās – tas notika 2010. gadā.

2012. gada nogalē “Gin Ga” debitēja ar singlu “Dancer”, kas tika atsaucīgi uzņemts un atskaņots ne vien Austrijas, bet arī Šveices, Francijas, Spānijas un Norvēģijas, Īrijas, Igaunijas un Lietuvas radiostacijās. Grupas panākumi turpinājās ar singliem “Golden Boy” un “Remember Whatever”, kad tās faniem pievienojās arī radioklausītāji Vācijā, Somijā un Latvijā. 2014. gadā nāca klajā grupas albums “Yes/No”.

Aizvadīto trīs gadu laikā “Gin Ga” aktīvi koncertējuši Eiropā un ASV, piedaloties festivālos “Eurosonic” (Nīderlande) “Spot” (Dānija), “Culture Collide” (ASV), “Tallinn Music Week” (Igaunija), “Primavera Sound” (Spānija), kā arī uzstājušies daudzos klubos un koncertzālēs Austrijā, Vācijā, Beļģijā, Francijā, Čehijā, Ungārijā un citās Eiropas valstīs.

Koncertā, ko piedāvā Latvijas mūzikas izdevniecība “I Love You Records”, “Gin Ga” priecēs, izpildot dziesmas no albuma “Yes/No”, un jaunās kompozīcijas.

Varbūt noder

“Gin Ga” koncerts 22. V 22.30 Latvijas 1. Rokkafejnīcā Reiterna namā.

Ieeja bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+