Ekonomika
Īpašums

Bulduros par 7 miljoniem uzbūvēts jauns dzīvojamo māju komplekss 16

Publicitātes foto

Ekspluatācijā ir nodots jauns četru dzīvojamo māju komplekss “Jasmine Garden”, Bulduros, Jūrmalā. Projekta autors ir Latvijas arhitekts un arhitektu biroja “AB3D” vadītājs Juris Mitenbergs. Kompleksuveido četras atsevišķas ēkas, kas atrodas 800 m attālumā no jūras.

Projekta “Jasmine Garden” attīstītājs holdingā “LNK Group” ietilpstošais uzņēmums “LNK Properties” projektā investēja 7 miljonus eiro, no kuriem 3,2 miljoni eiro ir bankas Citadele kredīts.

Lai iekļautos Jūrmalas apbūves raksturā, vienas lielas ēkas vietā izveidotas četras virszemē savstarpēji nesavienotas ēkas ar kopēju apakšzemes stāvvietu. Šis princips ļauj kompleksam izkārtoties starp saglabājamajiem kokiem un radīt kūrortam atbilstošu vidi, uzzver attīstītāji.

Kompleksa būvniecība tika veikta pēc monolītās betonēšanas metodes. Ārējā fasāde atgādina pamatīgu “pīrāgu”, kas veidots no siltinātāja un betona, tādejādi nodrošinot augstu ēku siltumizolāciju. Ēku apdarē ir pielietoti divi dažādi materiāli ar iepriekš vecināta koka apdari un „skujiņā” izvietotām augstvērtīgām flīzēm, tāpat kompleksa teritorijā ir saglabāti vairāk kā četrdesmit esošie koki – tai skaitā teritorijas vidusdaļā – starp ēkām.

Katrā ēkā ir attiecīgi 9 vai 15 dzīvokļi.

Holdings “LNK Group” dibināts 1988. gadā. Tajā ietilpst 18 uzņēmumi, kas darbojas trīs galvenajos virzienos: būvniecībā un ražošanā (LNK Industries), aviācijas tehnikas aprēķinos, testēšanā un apkopē (LNK Aerospace) un nekustamo īpašumu attīstībā (LNK Properties).

LA.lv