×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
20. janvāris, 2016
Drukāt

Būvvalde lēmusi noraidīt maijā iesniegto Okupācijas muzeja piebūves ieceri (7)

Foto: LETAFoto: LETA

Rīgas pilsētas būvvalde šodien pieņēmusi lēmumu noraidīt pērn maijā iesniegto Latvijas Okupācijas muzeja piebūves ieceri, par kuru pilsētas arhitekts Gvido Princis izteica negatīvu atzinumu.

Būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs žurnālistiem pastāstīja, ka būvvalde, tā arī nesaņemot precizētā projekta tehnisko risinājumu dokumentāciju, izvērtējusi iepriekš iesniegtos dokumentus un ieceri noraidījusi.

Savukārt VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) uzskata, ka būvvalde lēmuma pieņemšanā par būvatļaujas izsniegšanu Latvijas Okupācijas muzeja piebūves celtniecībai vadās no Rīgas pilsētas arhitekta biroja atzinuma, kas nav tai saistošs.

VNĪ norāda, ka, pēc normatīvajos aktos noteiktajām prasībām, vienīgais likumīgi iesniegtais projekts būvvaldē par būvatļaujas izdošanu ir iesniegts 2015. gada 11. maijā. Okupācijas muzeja projektā veiktajiem alternatīvajiem risinājumiem esot bijis informatīvs raksturs. Turklāt par veicamajām izmaiņām projektā nav saņemts būvvaldes izdots administratīvs akts – lēmums.

Kā ziņots, Latvijas Okupācijas muzeja piebūves projekts Rīgas pilsētas būvvaldē tika iesniegts 2015. gada 11. maijā, bet līdz šai dienai netika pieņemts nekāds Rīgas pilsētas būvvaldes lēmums, bet arvien tika pagarināts tā pieņemšanas termiņš.

Pagājušā gada maijā VNĪ iesniedza būvvaldē būvniecības iesniegumu par būvniecības ieceri Latviešu strēlnieku laukumā 1, Rīgā, ar lūgumu izsniegt būvatļauju ar nosacījumiem un veikt atzīmi par projektēšanas nosacījumu izpildi.

Pērnā gada 9. jūnijā Rīgas pilsētas būvvalde, atbildot uz iesniegumu, norādīja, ka iesniegtajos dokumentos ir trūkumi, un lūdza tos novērst. Tāpat būvvalde lūdza Rīgas pilsētas arhitekta viedokli par VNĪ būvniecības ieceri un arī pagarināja būvvaldes lēmuma pieņemšanu līdz 10. septembrim, savukārt vēlāk lēmuma pieņemšanu pagarināja jau līdz šā gada 11. maijam, tādējādi atliekot lēmuma pieņemšanu par gadu kopš projekta iesniegšanas.

Ņemot vērā ilgstošo Rīgas pilsētas būvvaldes bezdarbību, Administratīvā rajona tiesa 2015. gada 25. novembra lēmumā konstatēja, ka lielāko pierādījumu kopumu Rīgas pilsētas būvvaldei jau ir bijusi iespēja izvērtēt, un noteikusi Rīgas pilsētas būvvaldes lēmuma izdošanas termiņu šā gada 25. janvāri.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Visvaldis Mucenieks Atbildēt

  Piebūves projekta realizēšanu izmisīgi torpedē Zaiga Gaile. Gaiļu ģimene tur iecerējusi būvēt septiņstāvu viesnīcu.

 2. staipa kā puņķi uz drāts.
  Kremlini uzdarbojas…

 3. Vietas Okupācijas muzejam kā tur kur tas bijis visus šos gadus un tur tam jāpaliek kur visi to var redzēt, bet kremlistiem tas łoti , łoti nepatīk! Žēl gan, ka NA tik łoti mierīgi par visu šo… Itseviški, ka par citām lietām vińi tik łoti skałi.

  • Kremlisti jau paši to kasti savulaik uzcēla; kas šiem varētu nepatikt – vai tas, ka tā tika atņemta latvju streļķiem?

 4. nauda, nauda, otkati, zaļie! Kauns! Bļodas līmenī – barošanās līmenis kā jebkurai dzīvai būtnei. Bet kur paliek PATRIOTISMS? augstākais cilvēka attīstības līmenis ir partiotisms, savas valsts un zemes mīlestība.Par to cīnijās I un II pasaules karos mūsu priekšteči. Atbilde ir tajā cēlonī kuru min Juris Bojārs…

 5. Būtu labi, ja kāds arhitekts izveidotu un tautai parādītu Rātslaukuma vizualizāciju BEZ šī konteinera. Iespējams, tā vietā iederētos skvērs. Bet OM atbilstošāku vietu par Stūra namu neatrast.

 6. vismaz kādam pietika drosmes un prāta apturet šo naudas izšķiešanas mēģinājumu, kaut saprotams ka VNĪ ar spēku centisies projektu izstumt cauri ja jau sākusi pat tiesu iesaistit lidz šim tā vietā lai projektu pārtaisitu. acimredzot ieplānotie/saņemtie otkati ir milzigi

Draugiem Facebook Twitter Google+