Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

Cīņu par iekļūšanu pasaulslavenos akseleratoros no Latvijas turpina 13 jaunuzņēmumi0

Publicitātes foto

Tehnoloģiju, jaunuzņēmumu, politikas un dzīvesstila festivālā “Digital Freedom Festival” (DFF) izvēlēti tie 22 jaunuzņēmumi, kuri turpinās cīņu par iespēju festivāla laikā 30.novembrī prezentēt savas idejas pasaulē vadošā akseleratora “500 Startups” komandai, kā arī vadošajam Eiropas akseleratoram “Rockstart”.

Pēcāk abi akseleratori izvēlēsies tos dažus, kuri saņems ielūgumu piedalīties fināla atlases kārtā iekļūšanai attiecīgajās akselerācijas programmās. Pārvarot arī šo barjeru, uzņēmums no “500 Startups” iegūs 150 000 ASV dolāru lielas investīcijas.

Festivāla rīkotāji informē, ka “500 Startups” tālākām prezentācijām izvēlējušies 15 jaunuzņēmumus no sešām valstīm – Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Ukrainas, Baltkrievijas un ASV. Astoņi no izvēlētajiem pārstāv Latviju. Savukārt “Rockstart” dos iespēju 12 jaunuzņēmumiem, no kuriem septiņi pārstāv Latviju.

Interesanti, ka divus Latvijas jaunuzņēmumus uzklausīs abi akseleratori – tie ir “Route4gas” un “Orocon”. “Route4gas” izstrādā viedo risinājumu Eiropas dabasgāzes tirgum, lai palīdzētu klientiem samazināt gāzes pārvades izmaksas.

Savukārt “Orocon” izveidojis būvniecības projektu pārvaldes platformu būvdarbu vadītājiem, inženieriem u.c. iesaistītajā personām, ar kuru iespējams padarīt būvdarbu procesu efektīvāku, pabeigt būvniecības projektus ātrāk un ar zemākām izmaksām.

Sogad pieteikumus prezentācijām iesniedza nepilni 100 jaunuzņēmumi, kuru pārstāvētās nozares variēja no iepazīšanās lietotnēm līdz pat ļoti advancētai mākslīgā intelekta tehnoloģijai, kas analizē cilvēka komunikācijas paradumus.

Visvairāk pārstāvētas tādas nozares kā blokķēdes tehnoloģija, mākslīgais intelekts un finanšu nozare.

Tagad visi atlasītie jaunuzņēmumi ar akseleratoru pārstāvjiem tiksies dienu pirms festivāla, lai prezentētu savas idejas, saņemtu ieteikumus un dienas noslēgumā noskaidrotu, kuri pieci jaunuzņēmumi no “500 Startups” puses un kuri pieci no “Rockstart” puses tiks izvirzīti savu ideju prezentēšanai “Investoru dienā” 30.novembrī.

Savukārt pēc “Investoru dienas” prezentācijām fināls gaidāms uz lielās DFF skatuves, kur arī noskaidros katra konkursa uzvarētājus.

Festivāla līdzdibinātāja Dagnija Lejiņa “LA.lv” norāda, ka tik atpazīstama akseleratora kā “500 Startups” piesaiste jau trešo gadu, viennozīmīgi parāda DFF kvalitāti. “Viņi turpina atgriezties, jo uzskata festivālu par izcilu tikšanās vietu ar Baltijas, Centrālās un Austrumeiropas reģiona spēlētājiem.

“500 Startups” ir vieni no retajiem Silīcija ielejas akseleratoriem, kuri savu darbību cenšas izvērst visā pasaulē, aktīvi iesaistoties un piedaloties aktivitātēs ārpus Silīcija ielejas.

“500 Startups” noteikti palīdz piesaistīt jaunuzņēmumus arī citām festivāla aktivitātēm, līdz ar to ieguvums ir abpusējs un ceram uz sadarbību arī turpmāk.

Latvijas jaunuzņēmumiem tā ir unikāla iespēja, netērējot milzu līdzekļus, iegūt iespēju doties uz Silīcija ieleju vai tepat Latvijā iegūt starptautisku atpazīstamību un jaunus kontaktus,” norāda D. Lejiņa.

Viņa norāda, ka akselerators nav īpaši jāpierunā braukšanai uz Latviju, jo abas puses saprot, ka sadarbība jāturpina. Viņi uzskata, ka mēs esam viena no viņu aktivizācijas platformām Eiropā.

Sākotnēji akseleratoru pirms trim gadiem uz Rīgu palīdzēja atvest cits DFF līdzdibinātājs Uldis Leiterts, kura tā laika uzņēmums “Infogr.am” guva vērtīgas zināšanas un panāca starptautisku izrāvienu tieši pēc dalības “500 Startups”.

Otrajai kārtai izvēlētie Latvijas jaunuzņēmumi:
“Vigolot”, “Lastbit”, “Route4gas”, “Cenos”, “Solfeg.io”, “Atom”, “Orocon”, “Squad Robotics”, “Corebook”, “Asya”, “CastPrint”, “DronePlan”, “Spectrum V”.

“Digital Freedom Festival” ir globāls tehnoloģiju, startup, politikas un dzīvesstila festivāls, kurā no 30. novembrim līdz 1. decembrim Rīgā pulcēsies tehnoloģiju un startup uzņēmēji, eksperti, politikas veidotāji, investori, žurnālisti un iedvesmojoši runātāji no visas pasaules.

Saistītie raksti

2017. gadā “Digital Freedom Festival” apmeklēja 1300 tehnoloģiju un startup uzņēmēji, eksperti, politikas veidotāji, investori, žurnālisti un studenti no 36 valstīm. Konferences tiešraidei bija vairāk nekā 9000 skatījumu.

Konferenci organizē “Digital Freedom Festival” domubiedru grupa, nevalstiskā organizācija DFF, kā arī reputācijas vadības kompānija “Lejiņa & Šleiers”.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO: Taksometru cīņa par lidostu turpinās
14 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Procesu automatizācija palīdz saglabāt klientu apmierinātību
14 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO. Doma laukumā prezentē Latvijā radīto paplašināto depozīta iekārtu iepakojuma šķirošanai
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
Pašvaldības grib piespiest valdību sarunāties
11 stundas
LE
LETA
Latvijā
Paziņo datus, cik valsts pārvaldē likvidētas amata vietas un cik ietaupīts
13 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Noticis savāds ceļu satiksmes negadījums: vietējie izsaka minējumus
10 stundas
Ilga Šuplinska
Latvijā
Ilga Šuplinska: Brīvpusdienu kods
8 stundas
LA
LA.LV
Sports
VIDEO: Bukartam lielisks mačs Čehijā – skaisti vārti un dramatiska uzvara
7 stundas