×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
6. janvāris, 2013
Drukāt

Depardjē saņēmis Krievijas pasi un ticies ar Putinu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Franču aktieris Žerārs Depardjē ir saņēmis Krievijas pasi un ticies ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, 6.janvārī pavēstīja Putina preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs.

Putins piešķīra pilsonību Depardjē šomēnes, pēc tam kad aktieris bija paziņojis, ka atsakās no Francijas pases, lai izvairītos no miljonāru nodokļa maksāšanas. Peskovs svētdien apliecināja, ka Depardjē “ir piešķirta viņa pase”.

Tomēr Putins nav pats personīgi nodevis pasi aktierim, kad viņi sestdien satikās prezidenta Melnās jūras piekrastes rezidencē Sočos, paskaidroja preses pārstāvis. “Tā bija īsa tikšanās,” sacīja Peskovs.

Kā jau LETA ziņoja, Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien parakstījis dekrētu, ar kuru Depardjē tiek piešķirta Krievijas pavalstniecība un tiesības maksāt salīdzinoši nelielo 13% ienākumu nodokli.

Kremlis pavēstīja, ka Depardjē pilsonība piešķirta par “viņa ieguldījumu Krievijas kultūrā un kinomākslā”.

Pēc Kremļa paziņojuma par Depardjē piešķirto pilsonību aktieris apstiprināja, ka viņš lūdzis Krievijas pasi un ir priecīgs par savu jauno pilsonību.

“Jā, es iesniedzu pieteikumu pasei un esmu priecīgs, ka tas tika apstiprināts. Es mīlu jūsu valsti, Krieviju – tās tautu, tās vēsturi, tās rakstniekus. Es mīlu jūsu kultūru, jūsu inteliģenci,” teikts aktiera atklātā vēstulē, kas demonstrēta Krievijas telekanālā “Pervij kanal”.

“Es sacīju [Francijas prezidentam Fransuā Olandam], ka Krievija ir lieliska demokrātija un tā nav valsts, kurā premjerministrs pilsoni var nosaukt par nožēlojamu,” pavēstīja aktieris.

“Krievijā dzīve ir laba. Man patīk lauki, un es zinu dažas izcilas vietas Krievijā. Es jūtos labi. Un es mācos krievu valodu. Slava Krievijai!”

Depardjē pagājušā gada nogalē paziņoja, ka atsakās no Francijas pases, jo viņu esot dziļi aizvainojuši premjerministra Žana Marka Ero pārmetumi sakarā ar došanos “nodokļu trimdā” uz Beļģiju.

Depardjē nesen iegādājies īpašumu Beļģijā un gatavojas pārcelties uz dzīvi nelielajā Nešinas ciematā, kas atrodas kaimiņvalstī, pavisam tuvu Francijas robežai. Tur jau apmetušies aptuveni 2800 bagātu francūžu, vairoties no sociālistu valdības ieceres aplikt ar 75% nodokli gada ieņēmumus, kas pārsniedz miljonu eiro (702 800 latus).

Lai gan Francijas Konstitucionālā padome šo valdības lēmumu atzina par neatbilstošu pamatlikumam, valdība solījusi neatteikties no šīs ieceres un nākt klajā ar jaunu priekšlikumu.

Tikmēr augsta ranga Beļģijas amatpersonas izteikušās, ka Krievijas pilsonības piešķiršana Depardjē varētu traucēt viņa centienos iegūt Beļģijas pavalstniecību.

Nav arī skaidrs, vai pēc Krievijas pilsonības pieņemšanas Depardjē nevajadzēs iegūt Šengenas vīzu ceļošanai Eiropā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+