Kultūra
Kultūrpolitika

Divi vienā: Tie, kuri dzied un dejo, varēs piedalīties gan Noslēguma koncertā, gan “Māras zemē”3

Karīnas Miezājas foto

Dziedātāji un dejotāji varēs apvienot iepriekš pieteikto dalību XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI deju svētku lieluzvedumos “Māras zeme” un “Zvaigžņu ceļā”, aģentūrai LETA sacīja svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča.

Viņa skaidroja, ka visi Dziesmusvētku dalībnieku mēģinājumu grafiki ir sastādīti, līdz ar ko, pareizi sabalansējot apmeklējumus, rasta iespēja dalībniekiem piedalīties abu lieluzvedumu mēģinājumos, ģenerālmēģinājumos un koncertos.

Tomēr šiem dalībniekiem, plānojot apmeklējumus, primāri jāizvirza savs pārstāvētais deju kolektīvs. Savukārt pūtēju orķestru dalībnieki un koklētāji šāda veidā nevarēs piedalīties vairākos svētku pasākumos.

Juhņēviča arī sacīja, ka svētkos šogad piedalīsies teju visi 43 252 iepriekš piereģistrējušies potenciālie dalībnieki, līdz ar ko sasniegts svētku rekords.

Kā ziņots, šovasar gaidāmo XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku identifikācijas karšu saņemšanai elektroniski reģistrējās 43 252 potenciālie dalībnieki. Pēc reģistrācijas sākās koru, deju kolektīvu un pūtēju orķestru atlases intensīvākais posms – pēdējās atlases skates.

Saistītie raksti

Juhņēviča pirms pēdējām skatēm norādīja, ka aptuveni 300 dalībnieki reģistrējušies gan koru, gan dejotāju lieluzvedumiem, un uzsvēra, ka Dziesmusvētku organizatori atradīs risinājumus, kā šādu iespēju dalībniekiem nodrošināt.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki no 30.jūnija līdz 8.jūlijam norisināsies Latvijas valsts simtgades svinību zīmē.

Galerijas nosaukums

LA.lv