Mobilā versija
+1.9°C
Beāte, Beatrise
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
31. decembris, 2014
Drukāt

Dombrovskis: ar eiro Lietuvā Baltija atgriežas Eiropas politiskajā un ekonomiskajā centrā (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Lietuvas pievienošanās eiro zonai iezīmē Baltijas valstu atgriešanos Eiropas politiskajā un ekonomiskajā centrā, trešdien paziņoja Eiropas Komisijas viceprezidents eiro un sociālā dialoga jautājumos Valdis Dombrovskis.

“Es vēlos sirsnīgi sveikt Lietuvas iedzīvotājus eiro zonā. Lietuvas pievienošanās eiro zonai iezīmē to, ka Baltijas valstis ir pabeigušas savu atgriešanos mūsu kontinenta politiskajā un ekonomikas centrā. Tas ir simbolisks brīdis – ne tikai Lietuvai, bet arī pašai eiro zonai, kas vēl aizvien ir stabila, kā arī pievilcīga un atvērta jauniem dalībniekiem,” teikts Dombrovska paziņojumā.

Viņš arī pauda pārliecību, ka visu trīs Baltijas valstu piederība eiro zonai stiprinās reģiona ekonomiku.

“Esmu pārliecināts, ka Baltijas valstu piederība eiro zonai stiprinās reģiona ekonomiku, padarot to vēl pievilcīgāku uzņēmumiem, tirdzniecībai un ieguldījumiem,” uzsvēra bijušais Latvijas Ministru prezidents.

Savukārt Eiropas Savienības ekonomikas un finanšu komisārs Pjērs Moskovisī uzsvēris, ka dalība eiro zonā vairos Lietuvas stabilitāti un labklājību.

“Ieviešot eiro, Lietuvas iedzīvotāji izvēlas būt par daļu no stabilitātes, drošības un labklājības zonas. Lietuvai ir labi rezultāti stabilas fiskālās politikas un strukturālo reformu jomā; šīs reformas ir nodrošinājušas vienu no augstākajiem izaugsmes rādītājiem Eiropā apvienojumā ar pastāvīgu bezdarba līmeņa kritumu. Lietuva ir labi pozicionēta, lai uzplauktu eiro zonā,” norādījis Mokovisī.

Jau ziņots, ka Lietuva ceturtdien kļūs par eiro zonas 19.dalībvalsti un pusnaktī nacionālā valūta lits tiks nomainīta pret eiro.

Lietuva būs pēdējā no Baltijas valstīm, kas ieviesīs eiro – Igaunija vienotās valūtas zonai pievienojās 2011.gada 1.janvārī, bet Latvija – 2014.gada 1.janvārī.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Eiro vien,kā maksāšanas līdzeklis,mums nenesīs ne Beļģijas,ne Zviedrijas,ne Šveices labklājību.Vien papildu izdevumus lielākiem naudas makiem!

  2. Ar eiro vien nepietiek Atbildēt

    Eiropas politiskajā un ekonomiskajā centrā Baltija,Dombrovski,atgriezīsies tikai tad,kad arī vēlēšanu un nodokļu sistēmas Baltijas valstīs būs atbilstošas Eiropas politiskajam un ekonomiskajam centram,nevis pretējas! Drīzāk,šajā centrā jau atrodas (pat bez eiro!) Čehija,Ungārija,Polija,Rumānija un Bulgārija!

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumuSaskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+