×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
20. septembris, 2017
Drukāt

“Dvēseļu puteņa” filmēšanas otrais posms atklāts ar Slokas kaujas ainām (3)

Foto: Pēteris VīksnaFoto: Pēteris Vīksna

Vēsturiskās kinolentes “Dvēseļu putenis” 2. posma filmēšana atklāta ar ainām no Slokas kaujas un ar strēlnieku peldi jūrā, jo tieši Jūrmalā 1915. gadā notika pirmā latviešu strēlnieku saskaršanās ar kara realitāti, šodien pavēstīja filmas veidotāji..

Kauju rezultātā vācieši tika izdzīti no Slokas – Ķemeru rajona, taču strēlnieku bataljoni cieta smagus zaudējumus.

“Jūrmalā pieredzētais, mūsu puišu pārliecība un kaujas spars parādīja pretiniekam, ka esam spēks, ar ko rēķināties un, ka varam izcīnīt uzvaras. Sloka – Ķemeru rajons ir nozīmīga vēsturiska vieta, kur 2. Rīgas un 3. Kurzemes latviešu strēlnieku bataljons pirmo reizi cīnījās plecu pie pleca,” komentē filmas “Dvēseļu putenis” režisors Dzintars Dreibergs.

“Otrajā filmēšanas posmā tiks uzņemtas arī ainas no kaujām “Nāves salā”, kas Latvijas vēsturē ir pašaizliedzības, izturības un varonības simbols,” pastāstīja filmas sabiedrisko attiecību vadītāja Eva Mežīte. Kaujas, kurās cīņu kopā turpināja 2. Rīgas un 3. Kurzemes latviešu strēlnieku bataljons, bija ļoti saspringtas, intensīvas un vācieši vairākkārt pielietoja indīgās gāzes.

“Dvēseļu puteņa” 2. posma filmēšana ilgs līdz 17. oktobrim un tā notiks vairākās vietās Latvijā – Ādažu poligonā ir izbūvēti ierakumi, un tur tiek uzņemtas visas būtiskākās kaujas ainas. Jūrmalas pludmalē (Asaros) un Morberga vasarnīcā (Dzintaros) ar Jūrmalas pilsētas domes atbalstu tiks uzņemtas ainas no laika, ko strēlnieki pavadīja kauju starplaikos. Vairākas epizodes tiks uzņemtas kino pilsētā “Cinevilla”, Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātē un Koka Rīgā.

Filmas komandu veido 90 kino profesionāļi no Latvijas un ārvalstīm – režisors un producents Dzintars Dreibergs, galvenais operators Valdis Celmiņš, Rīgā dzimušais scenārists un Ņujorkas Universitātes profesors Boriss Frumins, komponiste un prestižās Emmy balvas laureāte Lolita Ritmanis, Casting Bridge aktieru atlases režisore Gunita Groša, galvenais mākslinieks Juris Žukovskis, galvenā kostīmu māksliniece Sandra Sila, galvenā grima māksliniece Dzintra Bijubena, studija KULTFILMA un citi.

Filmas galveno aktieru vidū ir vairāki Latvijā plaši zināmi profesionāļi, piemēram, Vilis Daudziņš un Ivars Krasts (Jaunais Rīgas Teātris), Mārtiņš Vilsons, Rēzija Kalniņa un Gatis Gāga, Raimonds Celms (Latvijas Nacionālais teātris), Jēkabs Reinis (Latvijas Kultūras akadēmija), Ieva Florence (Dailes teātris, Latvijas Kultūras akadēmija), Renārs Zeltiņš un citi.

“Lielāko daļu filmas izmaksu sedz valsts, savukārt trūkstošajam un tik ļoti būtiskajam finansējumam filmas veidotājiem ir veiksmīgi izdevies piesaistīt atbalstītājus,” pauda Mežīte.

“Dvēseļu puteņa” pirmizrāde paredzēta 2019. gada 11. novembrī – tieši 100 gadus pēc latviešu strēlnieku izcīnītām Brīvības cīņām.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. izgāztās zarnas- aprobēta, laba detaļa, bet jau apnikusi Atbildēt

    šaut’nītes nav īstās, grāmatā šajās 15. g. rudens Slokas kaujās (un reālajā situācijā) bija pretīgi 1895. gada vinčesteri kas smilšainā tranšejā lika šaut kā džonam veinam vai klinšainam īstvudam un protams tūliņ ieķērās ) un vēlāk japāņu “arisakas”, nevis mosini, turklāt vēl ar 30. gadu tipa stobra tēmekli.

    Bet, tagad uzmanīgi – pentagopotas utaiņi cūkojas – “Pārtikas un veterinārais dienests 28. augustā uzsāk savvaļas lapsu un jenotsuņu kārtējo vakcināciju pret trakumsērgu.
    Vakcinācijai tiks izmantota dzīvu novājinātu trakumsērgas vīrusa SAD BERN MSV Bio 10 celmu saturošu vakcīna „Lysvulpen por.a.u.v.”. Vakcīna šķidrā veidā ievietota folija kapsulā, kas iestrādāta barības apvalkā. Ēsma izskatās kā brūngans kubiks, nedaudz mazāks par sērkociņu kastīti. Vakcīnas tiks izvietotas vienmērīgi Latvijas austrumu daļā 19 245 km2 platībā, uz 1km2 izsviežot 20 – 25 vakcīnas ēsmas ar 500 metru atstarpi starp lidojumu joslām.”

  2. Izskatās ļoti cerīgi!

Draugiem Facebook Twitter Google+