×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
20. novembris, 2014
Drukāt

Dziedāšanas zibakciju cikls noslēgsies ar dziesmu “Circenīša Ziemassvētki”

Foto: LETAFoto: LETA

Piektdien, 28. novembrī, plkst. 16 pie Rīgas pilsētas Dzemdību nama notiks zibakcija, kurā ikviens aicināts kopīgi atskaņot bērnības dziesmu “Circenīša Ziemassvētki”, portālam LA.lv pastāstīja Rakstniecības un mūzikas muzeja pārstāve Maija Uzula-Petrovska.

Šī ir ceturtā un noslēdzošā akcija Rakstniecības un mūzikas muzeja organizētajā zibakciju ciklā “Mūsu dziesma Latvijai”. Dziesmu “Circenīša Ziemassvētki” diriģēs Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” kamerkora “Vidus” vadītāja Baiba Milzarāja. Lai dziedāšanā varētu iesaistīties ikviens, akcijas dalībnieki saņems dziesmas tekstu. Zibakciju filmēs, un iegūtais materiāls tiks izmantots Rakstniecības un mūzikas muzeja topošajā ekspozīcijā “Dziesma”.

Četru zibakciju ciklu “Mūsu dziesma Latvijai” šī gada oktobrī un novembrī Rakstniecības un mūzikas muzejs rīko kā elektroniskās aptaujas noslēgumu par Latvijas iedzīvotāju mīļākajām dziesmām.

Katrā no akcijām pilsētas iedzīvotāji Rīgas koru diriģentu – Rūdolfa Krēsliņa, Baibas Milzarājas, Ginta Ceplenieka un Edgara Vītola – vadībā kopīgi izpilda autordziesmas, kas aptaujā atzītas par populārākajām šādās kategorijās: skolas dziesma (“Dar’ man, tēvis, pastaliņas”), mīlestības dziesma (“Miglā asaro logs”), Latvijas dziesma (“Saule, Pērkons, Daugava”) un bērnības dziesma (“Circenīša Ziemassvētki”).

“Ar lielu atsaucību jau veiksmīgi aizvadītas skolas, mīlestības un patriotiskās dziesmas zibakcijas, pēdējā pulcējot teju 200 dalībnieku, kuru vidū bija arī LR kultūras ministre Dace Melbārde,” stāsta Uzula-Petrovska.

Dziesmā “Circenīša Ziemassvētki” izmantots tāda paša nosaukuma Aspazijas dzejolis, bet mūzikas autors ir tautā iemīļotais komponists Raimonds Pauls.

RMM akciju organizē ar Rīgas pilsētas Dzemdību nama atbalstu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+