×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
29. janvāris, 2016
Drukāt

FOTO: Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā sāk ziedēt pirmās acālijas (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā pakāpeniski sāk ziedēt pirmās pavasara vēstneses – acālijas. Tādēļ no sestdienas, 30. janvāra, apmeklētājiem atvērtas Acāliju mājas durvis. Acāliju maigie pumpuri, baltie, sārtie un violetie ziedi tuvina pavasari gan aukstās ziemas dienās, gan pelēkajā atkušņa laikā, informē botāniskajā dārzā.

Acālijas Latvijā plaukst gada tumšajā laikā. Janvāra beigās un februāra sākumā zied pašas pirmās: tā ir tikai neliela daļa no visas vairāk nekā 100 šķirnēm bagātās kolekcijas – pašiem nepacietīgākajiem pavasara gaidītājiem. Vēlāk februārī, marta sākumā, noziedot agrajām ziedētājām, pamazām plauks pārējās – vidēji un vēlu ziedošās acālijas, kad acāliju siltumnīcā apmeklētājus priecēs krāšņas ziedu kupenas.

Acālijas ir Tālajos Austrumos kalnos augošo rododendru šķirnes. Latvijas Universitātē ir lielākā acāliju kolekcija Baltijā. Tajā ir 124 šķirnes no Rietumeiropas, Krievijas, Ukrainas un Latvijas. Kolekciju 1956. gadā sākta veidot profesors Rihards Kondratovičs – gan vācot šķirnes, gan pats nodarbojoties ar selekciju. Vecākajiem krūmiem ir vismaz 50 gadi un to ziedu vainaga apkārtmērs jau sasniedz 2 metrus.

Palmu mājas vestibilā līdz 31. janvārim vēl skatāma mākslinieces Sandras Konstantes izstāde “Herbārijs”. Mākslinieces zīmējumos, kolāžās, datorgrafikā, gleznās un citās tehnikās veidotajos darbos herbārijs kalpo par simbolu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +17
Alūksne +17.6
Daugavpils +16.7
Saldus +17
Liepāja +15.6
Jelgava +17
Ventspils +11.4
Limbaži +17
Madona +17
Rēzekne +17
Draugiem Facebook Twitter Google+