Kultūra
Mūzika

FOTO. Nostalģiska atgriešanās jaunībā ar latviešu estrādes zelta melodijām0

Foto: Karīna Miezāja

Pirmdien Rīgas Kultūras centrā “Iļģuciems” uzņemts “TV24” jaungada nakts raidījums “Melodiju serpentīns. Skolas gadi”, kuru vadīs Valters Krauze.

Tiem, kas neredzēs koncertu televīzijā, būs iespēja pavadīt laiku kopā ar tā veidotājiem VEF Kultūras pilī, kur no 4. līdz 20. janvārim būs iespēja atcerēties vai iepazīt no jauna dziesmas, kas tapušas latviešu estrādes ziedu laikos no 1958. līdz 1988. gadam.

Valters Krauze atceras no savas skolas dzīves: “Vienmēr, kad dzirdu Imanta Kalniņa dziesmu “Kamēr vēl dreb mana roka” ar Knuta Skujenieka vārdiem, atceros savus skolas gadus, kā rīkojām gan apcerīgus dziesminieku vakarus sveces gaismās, gan popielas. Tieši dziesmas visspilgtāk atsauc atmiņā skolas laika pārdzīvojumus un notikumus. Dziesmas palīdzēja gan atrast vārdus, lai izteiktu nepasakāmo, gan sniedza atbildes lielo dzīves jautājumu meklējumos.”

Tam piekrīt koncerta producents Mārcis Gulbis: “Mēs koncerta apmeklētājiem uz skatuves radām noskaņu no pagājušā gadsimta sešdesmitajiem septiņdesmitajiem un astoņdesmitajiem gadiem, kopā ar solistiem un mūziķiem tiek izdzīvots gandrīz pusgadsimts, atgādinot kādam par viņa pirmo kāzu valsi, par augstskolas izlaidumu, par pirmo apmeklēto koncertu vai pirmo iemīlēšanos un tām melodijām, kuras šos notikumus pavada. Tā ir patiesi nostalģiska atgriešanās bērnības un jaunības laikos.”

Koncertsērijas “Melodiju serpentīns. Skolas gadi” programmā skanēs četrdesmit piemirstas, bet labi pazīstamas un populāras latviešu estrādes zelta fonda melodijas – “Silavas valsis” (1959), “Atvadas vasarai” (1969), “Caur manu sirdi naivu” (1975), “Vasarnieku rudens” (1979), “Ar mīlestības pinekļiem” (1981) “Paņemt tevi aiz rokas” (1983), un daudzas citas.

Koncertsērijā piedalīsies solisti Ieva Kerēvica, Ginta Krievkalna, Kristīne Zadovska, Jānis Apeinis, Andris Ērglis un Mārtiņš Ruskis, “Melodiju Serpentīna” deju trupa, sieviešu vokālā grupu un instrumentālais ansamblis Kristapa Krievkalna vadībā.

LA.lv