Dabā

FOTO: Stiprā lietus postījumi Valkā 16

Foto – Evija Smane

Valka piedzīvojusi spēcīgu negaisu, kas lielākos postījumus nodarījis Blaumaņa ielā, kur vienu ielas posmu lietavas pārrāvušas un iebrucis asfalts.

Kā aģentūru LETA informēja Valkas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evija Smane, caur iebrukušo asfaltu ik pa laikam spēcīgi skalojas ūdens.

Pilsētas teritorijā no krastiem izgājusi arī Smēķupīte, appludinot tuvējās mājas. Applūdušas arī pilsētas un pagasta zemākās teritorijas, piemēram, Piparciema teritorija, arī tikai pagājušajā nedēļā apzaļumotā teritorija pie sociālās aprūpes centra “Vidzeme” filiāles “Valka”, kur izskalota nesen iesētā zālīte un iestādītās puķes.

Daļa postījumu tika likvidēta līdz šodienas pusdienai, bet tie tiek arī apzināti no jauna. Pašlaik nav ziņu, ka lietavu radīto postījumu dēļ būtu cietuši cilvēki.

Galerijas nosaukums

Pirmdienas naktī un rītā vietām Vidzemes ziemeļos tika reģistrētas spēcīgas pērkona lietusgāzes, intensīvākā zibeņošana no rīta Valkas apkaimē, liecinja meteoroloģiskā informācija.

Nokrišņu daudzums Rūjienā naktī sasniedza 22 milimetrus. No rīta pārtrūkuši sakari ar Valgas meteostaciju. Daži lietus mākoņi pirmdienas rītā ir arī Kurzemes dienvidos, pirmdienas rītā vēstīja aģentūra BNS.

LA.lv