Mobilā versija
+4.2°C
Īrisa, Irīda, Airisa
Sestdiena, 22. oktobris, 2016
18. decembris, 2012
Drukāt

Fotoradariem būs turpinājums?

Foto - LETAFoto - LETA

Karalis ir miris, lai dzīvo karalis! Tā gribas izsaukties, vērtējot lēmumu neatpirkt fotoradarus no Vācijas ražotāja, kas nozīmē ilgi stieptās un apbružātās Latvijas fotoradaru sāgas beigas, un neviens vien autovadītājs ironiski var nodomāt: “Finita la comedia.”

 

Valstij šī izrāde ir beigusies samērā veiksmīgi, visi palikuši savos amatos, un vienīgais vainīgais ir visiem zināms, tas ir privātais partneris. Nemēģinot attaisnot privātā partnera neizdarības, pildot vai drīzāk nepildot līgumu, tikai godīgi būtu, ja arī valsts no savas puses atzītu pieļautās kļūdas. Taisnība, ka privātais partneris projekta īstenošanas laikā aktīvi centās nopelnīt, un droši vien, ka tieši šis mērķis bija daudz svarīgāks par satiksmes drošības stiprināšanu. Tomēr jau biznesa ābece māca, ka jebkura uzņēmuma pamatuzdevums ir peļņas gūšana, par ko laikam neko nebija dzirdējuši projekta partneri no valsts puses, iestrādājot līgumā kā kompensāciju uzņēmējam nevis fiksētu summu, bet procentus no soda naudām – jo vairāk noķers, jo vairāk nopelnīs. Ja privātajam partnerim paredzētā samaksa būtu nemainīga, projekts, iespējams, būtu turpinājies, bet tuvredzīgi sastādītie līguma nosacījumi to nepieļāva.

Fotoradari uz Ziemassvētkiem no Latvijas ceļiem pazudīšot, un atkal tos varēsim ieraudzīt pēc pāris gadiem, bet līdz 1. martam gaidīsim Satiksmes ministrijas ierosinājumus, kurus izstrādāt uzdevusi valdība. Aicinām Satiksmes ministriju iekļaut lēmumu izstrādes procesā arī sabiedrisko organizāciju pārstāvjus un satiksmes drošības ekspertus, kuru viedoklis noteikti būtu noderīgs ministrijas ierēdņiem. Tas būtu pat izdevīgi ministrijai, jo varētu prezentēt priekšlikumus nevis kā pāris darbinieku izstrādātu dokumentu, bet kā plaši apspriestu, kopīgi ar autovadītājus pārstāvošām organizācijām un ekspertiem izdiskutētu redzējumu, kas īpaši nepieciešams pēc līdzšinējās neveiksmes.

 

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+