×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
29. septembris, 2014
Drukāt

Ģenerālprokuratūra vērtēs Elksniņa iesniegumu par bankas “Citadele” pārdošanas procesu (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Ģenerālprokuratūra vērtēs partijas “Saskaņas centrs” deputāta Andreja Elksniņa iesniegumu, kurā viņš lūdz pārbaudīt bankas “Citadele” pārdošanas procesu, pastāstīja Ģenerālprokuratūras preses pārstāve Una Rēķe.

Viņa informēja, ka Elksniņa iesniegums ir nosūtīts Pirmstiesas izmeklēšanas uzraudzības nodaļai.

Rēķe arī piebilda, ka deputāta iesniegums tiks izvērtēts tuvāko dienu laikā.

Jau vēstīts, ka Elksniņš vērsies Ģenerālprokuratūrā un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) ar lūgumu sākt kriminālprocesu un pārbaudīt bankas “Citadele” pārdošanu. Elksniņš uzskata, ka partijas “Vienotība” pārstāvji veikuši virkni iepriekš saskaņotu un tīšu darbību, kuru mērķis bija pārdot banku “Citadele” par neadekvāti zemu cenu.

Tāpat ziņots, ka starptautiskā investoru grupa atbilstoši valdības 16.septembra lēmumam varēs iegādāties šobrīd Latvijas valstij piederošos 75% bankas “Citadele” akciju, tajā skaitā starptautisko investoru grupā ietilpst ASV fonds “Ripplewood Holdings”, kas plāno iegādāties 25% bankas akciju. Savukārt Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB) plāno saglabāt īpašumā 25% bankas akciju.

Banka “Citadele” dibināta 2010.gada 30.jūnijā, bet patstāvīgu darbību sāka 2010.gada 1.augustā, kad beidzās “Parex bankas” operacionālās sadalīšanas process. Valdība 2010.gada martā pieņēma lēmumu par “Parex bankas” restrukturizācijas modeli, nodalot daļu aktīvu jaunā bankā. Atbilstoši restrukturizācijas modelim no “Parex bankas” tika izdalīta daļa aktīvu un izveidota jauna banka – “Citadele”, bet “Parex banka” sāka darbību kā risinājumu banka, vienlaicīgi pārtraucot sniegt klasiskos banku pakalpojumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. NEVAJAG AIZMIRST, KA ĢENERĀLPROKURORS IR BIJIS “PAREX” BANKA JURISTS”, PIE VECAJIEM ĪPAŠNIEKIEM…

Draugiem Facebook Twitter Google+