Kultūra
Kultūrpolitika

Gribi kļūt par apmaksātu mākslas vēstnieku? Piesakies apmācībai! 16

Publicitātes foto

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LCCA) izveidojis īpašu sešu nodarbību ciklu, kurā ikvienam interesentam bez maksas un Latvijā pirmo reizi būs iespēja apgūt mākslas vēstnieka jeb mākslas mediatora prasmes, LA.lv uzzināja LCCA.

Starp apmācību lektoriem būs tādi ievērojami savas jomas profesionāļi kā kuratori Solvita Krese, Kaspars Vanags, Zane Zajančkauska, filozofs Artis Svece, runas pedagoģe Zane Daudziņa, mākslas vēsturniece Edvarda Šmite un citi.

Jau rudenī 20 absolventi saņems apmaksātu iespēju strādāt Latvijas Laikmetīgās mākslas centra izstādēs, norādīja Latvijas Laikmetīgā mākslas centra izglītības programmu vadītāja Linda Veinberga.

“Uzņemšanai pieteikties aicināti laikmetīgās mākslas interesenti bez vecuma, izglītības un profesionālās pieredzes ierobežojuma. Tie var būt seniori, bibliotekāri, bankas darbinieki, zinātnieki, studenti vai bezdarbnieki – jebkurš! Vienīgais nosacījums ir pilngadība un interese par mākslu, vēlme sarunāties ar cilvēkiem un vēlāk darboties mūsu izstādēs,” teic Veinberga.

Jau rudenī notiks ikgadējais Baltijā vērienīgākais laikmetīgās mākslas festivālā “Survival Kit”, savukārt decembrī gaidāma LCCA izstāde Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā “Tev ir pienākušas 1243 ziņas. Dzīve pirms interneta. Pēdējā paaudze”, kas vēstīs par neseno pagātni, kad sevis paša un citu meklējumi notika analogā, nevis digitālā vidē.

Saistītie raksti

Mākslas vēstneši ir cilvēki, kuri balstoties katrs savā pieredzē un iedziļinoties konkrētajā izstādē, asistē skatītājiem, tā padziļinot viņu izstādes apmeklējuma pieredzi un ļaujot no tā gūt vairāk. Mākslas vēstnešu darba rīki ir dalīšanās ar pašam interesanto, vērtīgas norādes, jautājumu uzdošana, stāstīšana par mākslas darbiem un to autoriem, par laikmetu, ekskursiju vadīšana un spēļu un uzdevumu veidošana.

Pieteikties iespējams līdz 26. jūlijam, sūtot CV un motivācijas vēstuli uz e-pastu marta.krivade@lcca.lv. Ar apmācību provizorisko programmu, pieteikšanās un atlases kārtību var iepazīties ŠEIT.

LA.lv