×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
13. marts, 2014
Drukāt

Grupai “Kantoris 04” šogad 25, solistam – 60 (4)

ReklāmfotoReklāmfoto

Latvijas šlāgeraptaujā ar dziesmu “Laiks iet” piedalās Harijs Joniškāns un grupa “Kantoris 04”. Šis gads gan Harijam, gan grupai ir īpašs, jo svinamas divas īpašas jubilejas. Maijā Harijam 60 gadu jubileja, bet grupai “Kantoris 04” 25 gadi. 


Šī nav pirmā grupas dalība aptaujā. Harijs neslēpj, ja ir ko piedāvāt atbilstoši formātam, tad viņi piedāvā šlāgeraptaujai. “Mums svarīgi, lai dziesma ir vērtība no mūzikas viedokļa, lai paliek atmiņā. Rakstām to, kas pašiem patīk. Iesniedzot dziesmu aptaujā, nedomājam par rezultātiem. Mūsu dziesmas skan radio, bet aptaujā piedalāmies, lai lieku reizi atgādinātu par sevi un satiktos ar kolēģiem, kurus neiznāk tik bieži redzēt, jo koncerti visiem notiek nedēļas nogalēs,” atklāj Harijs. 


Pašos pirmsākumos grupa spēlēja vācu šlāgerus, kas tika tulkoti latviešu valodā. Te varētu minēt tādus kā “Sapņu zvaigznes”, “Rozālija” un “Sapņu sala”. Bet ar divām pašu sacerētām dziesmām “O, mana mazā” un “Balts rīts” grupa tika virsotnē. “”O, mana mazā” tajos laikos populārā mūzikas raidījumā “Vecais ratiņš” ieņēma ceturto vietu, bet jau nākamajā gadā dziesma “Balts rīts” ieņēma pirmo vietu. Tas arī pamudināja mums pašiem sākt rakstīt savas dziesmas. Primārais ir trīs vaļi, uz ko balstās laba dziesma, – melodija, labs teksts un uguntiņa, ritms dziesmai,” atklāj Harijs un piebilst, ka sākumā varbūt nav pievērsta tik liela uzmanība vārdiem. “Patiesībā slikta dzeja sabojā labu dziesmu un otrādi – melodija vārdus. Esam sadarbojušies ar vairākiem dzejniekiem, tādiem kā Rasma Petmane, Daina Stikāne, Juris Helds, Marika Svīķe, bet pēdējā laikā ļoti laba sadarbība izveidojusies ar Elitu Tilčiku. Es domāju, ka labākās dziesmas rodas tad, kad viens autors rada gan mūziku, gan vārdus. Tas ir ideālais variants. Diemžēl vārdus esmu sarakstījis tikai kādām trim dziesmām. Mans lauciņš tomēr ir melodija.”

Harijs strādā arī pie solo projektiem. Pērn iznāca viņa trešais solo albums. “Darbojoties solo lauciņā, esmu brīvs – kā gribu, tā daru. Smejoties saku – esmu maziņš karalītis! Protams, tā ir lielāka atbildība. Uz pašu vien gulstas gan saldā slava, gan darva. Šajā projektā dziedu kopā ar Santu Kasparsoni, Elīnu Krastiņu un Diānu Rudāni. Man patīk eksperimentēt gan ar balsi, gan aranžējumiem. Galvenais, lai pašam patīk un gala rezultāts liek justies apmierinātam. Pats sev esmu lielākais kritiķis. Pa visiem šiem gadiem ir tikai viena dziesma, par kuru varu teikt: labāk nevarētu nodziedāt nekad. Tā ir “Šūpļadziesma”,” atzīstas Harijs.

Dziedāšana ir Harija sirdslieta. Spēlējis viņš ir visu mūžu. Pēdējos 25 gadus ar “Kantori 04” un solo, bet pirmsākumi jau ir vidusskolas 10. klasē. “Regulāri spēlējot, zināms profesionālais līmenis ir izveidojies. To var salīdzināt ar sportošanu trenažieru zālē. Trenējies – spēks un muskuļi attīstīsies. Nav jābūt kultūristam, bet pārliecība par to, ko daru, ir.”

Šopavasar jāsvin gan apaļa dzīves, gan radošā jubileja. “Šogad maijā ir divas apaļas jubilejas. Man pašam 60. Tas ir laiks, kad lielie kalni jau nogāzti un var atskatīties, lai izvērtētu, kas izdarīts. Esmu vecākais “Kantora 04” dalībnieks. Otra ir “Kantora 04″ 25 gadu jubileja. Jubileju svinības plānotas jūnija sākumā Valmierā šlāgerfestivāla ietvaros,” saka Harijs.

Kas mainījies pa šiem gadiem? Harijs neslēpj, ka viņus izbrīna tas, ka grupas koncertus apmeklē jaunatne. “Mēs jau nespēlējam večuku mūziku. Esam modernās mūzikas piekritēji. Spēlējam populāro mūziku – šlāgeris, roks, kantri – viss kopā.” Harijam mūzikā vienmēr svarīgākais ir bijusi kvalitāte. Pa šiem gadiem grupai iznākuši pieci albumi, divas izlases, pašam Harijam – trīs albumi. Kopā būs vairāk nekā 160 dziesmas. “Varbūt ne tik aktīvi kā 90. gadu beigās, bet koncertējam. Martā visas brīvdienas aizņemtas. Uzstāšanās grafiks nav tik saspringts. Tagad var uzelpot un atvēlēt vairāk laika sev un ģimenei. Lai jaunie muzicē. Katram ir savs ziedu laiks. Mums iekarotā popularitāte iet līdzi. Gadā pāris dziesmas uzrakstām. Esmu pārliecināts, ka viena kvalitatīva dziesma atsver švaku albumu. Tāds albums slavas spožumu mazina. Ir jābūt vismaz vienam labam hitam,” atklāj Harijs.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Loti velos atrast jusu dziesmu, kur skan sadi vardi….vai milet man bus lauts……..kur var atrast so dziesmu?

  2. Paldies,kad uznák ”sunja skumjas” sveshumá klausos veco,labo Kantori o4

  3. Balts rits ir ari mana milaka dziesma

  4. Paldies par “Balto rītu ” Lēdmanē tālajos 80tajos! Lai veselība un veiksme piepilda katru dienu!

Draugiem Facebook Twitter Google+