Mobilā versija
Brīdinājums +6.9°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
19. marts, 2015
Drukāt

Lietuvā ierobežos norēķinus skaidrā naudā

Foto-LETAFoto-LETA

Lietuvas parlaments pirmajā lasījumā pieņēmis likumprojektu, kas ierobežo norēķinus, kas veikti skaidrā naudā. Likumprojekts paredz ierobežot norēķinus skaidrā naudā starp fiziskajām personām, ja summa pārsniedz 5000 eiro.

Paredzēts arī ierobežot norēķinus skaidrā naudā virs 3000 eiro, ja viena no darījumā iesaistītajām pusēm ir iesaistīta komercdarbībā. Likumprojekts nosaka, ka šie ierobežojumi nebūs spēkā situācijās, kurās nav iespējami bezskaidras naudas norēķini, bet pakalpojumu specifika liek nekavējoties veikt norēķinus. Tādā gadījumā par norēķina veikšanu būs jāinformē Valsts nodokļu inspekcija. Ja parlaments pieņems šo likumu, tas stāsies spēkā 2015. gada 1. jūlijā. Finanšu ministrs Rimants Sadžus norādījis, ka likums būs efektīvs līdzeklis ēnu ekonomikas novēršanā.

Pievienot komentāru

Sējumi šoruden attīstījušies sliktāk; uz augstu graudu ražu nākamgad nevar cerētLatvijā ziemāju sējumi kopumā šoruden ir attīstījušies sliktāk nekā pērn, līdz ar to uz augstu ražu nākamgad nevar cerēt, aģentūrai LETA pastāstīja aptaujātie lauksaimnieku pārstāvji.
Pasaulē
Plāno stingrākas prasības bezdarba pabalsta saņemšanai (14)Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā norisinājās plašas diskusijas par Labklājības ministrijas (LM) sagatavotajiem grozījumiem likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”, kas paredz
Draugiem Facebook Twitter Google+