Mobilā versija
+1.4°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
19. marts, 2015
Drukāt

Lietuvā ierobežos norēķinus skaidrā naudā

Foto-LETAFoto-LETA

Lietuvas parlaments pirmajā lasījumā pieņēmis likumprojektu, kas ierobežo norēķinus, kas veikti skaidrā naudā. Likumprojekts paredz ierobežot norēķinus skaidrā naudā starp fiziskajām personām, ja summa pārsniedz 5000 eiro.

Paredzēts arī ierobežot norēķinus skaidrā naudā virs 3000 eiro, ja viena no darījumā iesaistītajām pusēm ir iesaistīta komercdarbībā. Likumprojekts nosaka, ka šie ierobežojumi nebūs spēkā situācijās, kurās nav iespējami bezskaidras naudas norēķini, bet pakalpojumu specifika liek nekavējoties veikt norēķinus. Tādā gadījumā par norēķina veikšanu būs jāinformē Valsts nodokļu inspekcija. Ja parlaments pieņems šo likumu, tas stāsies spēkā 2015. gada 1. jūlijā. Finanšu ministrs Rimants Sadžus norādījis, ka likums būs efektīvs līdzeklis ēnu ekonomikas novēršanā.

Pievienot komentāru

Inkubators biznesa grūdienamBiznesa idejām līdz 2023. gadam iespēja saņemt dažādu veidu palīdzību uzņēmuma attīstībai
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (16)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+