Mobilā versija
Brīdinājums -0.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
19. marts, 2015
Drukāt

Lietuvā ierobežos norēķinus skaidrā naudā

Foto-LETAFoto-LETA

Lietuvas parlaments pirmajā lasījumā pieņēmis likumprojektu, kas ierobežo norēķinus, kas veikti skaidrā naudā. Likumprojekts paredz ierobežot norēķinus skaidrā naudā starp fiziskajām personām, ja summa pārsniedz 5000 eiro.

Paredzēts arī ierobežot norēķinus skaidrā naudā virs 3000 eiro, ja viena no darījumā iesaistītajām pusēm ir iesaistīta komercdarbībā. Likumprojekts nosaka, ka šie ierobežojumi nebūs spēkā situācijās, kurās nav iespējami bezskaidras naudas norēķini, bet pakalpojumu specifika liek nekavējoties veikt norēķinus. Tādā gadījumā par norēķina veikšanu būs jāinformē Valsts nodokļu inspekcija. Ja parlaments pieņems šo likumu, tas stāsies spēkā 2015. gada 1. jūlijā. Finanšu ministrs Rimants Sadžus norādījis, ka likums būs efektīvs līdzeklis ēnu ekonomikas novēršanā.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+