Pasaulē
Baltija

Igaunijas sabiedriskās TV darbinieki visu nakti glāba tehniku no spēcīgā lietus1


Tallina Igaunijā, 2018.gada jūnijs.
Tallina Igaunijā, 2018.gada jūnijs.
Foto – LETA/Postemees

Tallinā spēcīgu lietusgāžu dēļ naktī uz piektdienu cietušas Igaunijas sabiedriskās televīzijas studiju ETV un ETV+ telpas un tehnika.

Ceturtdienas vakarā pusotras stundas laikā Igaunijas galvaspilsētā nokrišņu daudzums pārsniedza trešdaļu jūnija normas un lietus ūdens, kas krājās uz televīzijas ēkas jumta, vakarā caur griestiem sāka ieplūst telpās.

Žurnālistiem un tehniskajiem darbiniekiem, kas vēl atradās darbā, nācās strādāt līdz pat rītam, lai glābtu tehniku, apklājot to ar polietilēna maisiem, plēvēm vai pārnesot uz citām telpām, vēsta Igaunijas sabiedriskās raidorganizācijas ERR portāls.

Laikā, kad televīzijā pārraidīja Pasaules kausa D apakšgrupas spēli starp Horvātijas un Argentīnas izlasi, negaisa dēļ pazuda videosignāls un skatītājiem nācās sekot tālākajai mača gaitai tikai pēc komentētāju vārdiem. Lietus sabojātās režisora pults dēļ uz citu studiju tika pārcelta arī rīta pārraide.

Kā pastāstījis Igaunijas sabiedriskās raidorganizācijas valdes priekšsēdētājs Ēriks Roze, saskaņā ar provizoriskām aplēsēm zaudējumi varētu sasniegt no 50 000 līdz pat 500 000 eiro, bet precīzāk par tiem varēs spriest nākamās nedēļas sākumā, kad telpas un tehnika būs izžuvušas un kļūs skaidrs, vai iekārtas vēl darbojas.

Domājams, ka visvairāk cietusi krievu valodā raidošā telekanāla ETV+ tehnika.

Spēcīgā negaisa dēļ Tallinā naktī daudzviet bija applūdušas ielas, tādēļ policija ieteica cilvēkiem nedoties ceļā savās automašīnās un īpaši vairīties no zemām vietām, patiltēm un tuneļiem, kur bija saplūduši lietusūdeņi.

Igaunijas mediji vēsta, ka negaisa laikā vietumis bijusi paralizēta sabiedriskā transporta kustība, bet cilvēkiem pieturās nācies pakāpties uz soliņiem, lai nebūtu jāstāv ūdenī.

Lielu atsaucību medijos izpelnījies kāda vērīga tallinieša iemūžināts skats, kurā redzams, ka vakara krēslā spēcīgā lietū pa pilsētas ielām lēni pārvietojas automašīna ar ūdens tvertni un kāds vīrs ar šļūteni rūpīgi aplaista ielu malā augošos kokus.

Kā norādījis Tallinas vicemērs Teniss Melders, lietusgāzes izraisījušas vietēja mēroga plūdus aptuveni divdesmit galvaspilsētās vietās. Viņš solījis, ka pašvaldība kopā ar ūdenssaimniecības darbiniekiem izvērtēs katru no šiem gadījumiem atsevišķi un izstrādās risinājumus, lai samazinātu plūdu risku.

Soctīklā Twitter kāds lietotājs ievietojis video, kā applūdusi kafejnīca Igaunijā. Skaties video!

Igaunijā piektdienas priekšpusdienā spēcīga vēja nogāzts koks uzkritis dzelzceļa kontaktlīnijas vadiem, tādēļ traucēta vilcienu satiksme Tallinas-Paldisku maršrutā, paziņojis pasažieru vilcienu operators “Elron”.

Vilcieni no Tallinas iet tikai līdz Klogas stacijai, bet tālāk satiksmi pagaidām nodrošina autobusi.

Stiprais vējš, kura ātrums brāzmās sasniedz 25 metrus sekundē, arī izraisījis traucējumus energoapgādē, atstājot bez elektroenerģijas gandrīz 13 000 mājsaimniecības galvenokārt Harju, Pērnavas un Raplas apriņķos.

Saistītie raksti

Sadales sistēmas operators “Elektrilevi” solījis, ka lielākajai daļai klientu centīsies atjaunot strāvas padevi jau šīs dienas laikā, bet darbu paredzēts turpināt arī naktī.

LA.lv