Baltijas jūra Vācijā.
Baltijas jūra Vācijā.
Foto – LETA/EPA

“Nord Stream 2” izbūve ar “eļļas pikām” piesārņo Baltijas jūras piekrasti Vācijā 3

Gāzesvada “Nord Stream 2” izbūve piesārņo Vācijas Baltijas jūras piekrasti, vēsta ziņu portāls “energetyka24.pl”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Kokteilis
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj
RAKSTA REDAKTORS
VIDEO. “ASV aizliedz ar likumu, Latvijā tirgo uz katra stūra!” Brīdina par zīdaiņiem bīstamām precēm 13
Lasīt citas ziņas

Tīmekļa vietne ziņo, ka toksiski tauki piesārņojuši pludmali un jūru, un Vācijas varasiestādes brīdinājušas cilvēkus nepieskarties šai vielai un atvērušas īpašu telefona līniju ziņojumiem par gadījumiem, kad cilvēki tomēr pieskārušies šai vielai.

Pagājušajā nedēļā cilvēki, kas dzīvo netālu no Greifsvaldes līča, Vācijas ziemeļos, sākuši informēt varasiestādēm par tenisa bumbiņas lieluma sārtām eļļas pikām, kas izskalotas krastā, tostarp teritorijās, kas iekļautas Eiropas Savienības vides aizsardzības programmā “Natura 2000”, vēsta “energetyka24.pl”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vācijas Vides ministrija paziņoja, ka šīs nogulsnes, iespējams, nāk no “Nord Stream 2” būvdarbiem, vēsta tīmekļa vietne.

Konsorcijs, kas būvē gāzesvadu, kopš tā laika solījis satīrīt toksiskos atkritumus, kas var cilvēkiem un dzīvniekiem radīt kairinājumu acīm un ādai un izjaukt hormonu līdzsvaru, ziņo “energetyka24.pl”.

Taču vides aktīvisti kritizējuši konsorciju par paviršību piekrastes satīrīšanā un jūras atstāšanu novārtā, vēsta tīmekļa vietne, norādot, ka mazāki eļļas pikuči joprojām tiek izskaloti krastā.

“Nord Stream 2” būs Baltijas jūrā ieguldīts savienojums, kas nodrošinās dabasgāzes transportēšanu vairāk nekā 1200 kilometru attālumā no gāzes krātuvēm Krievijā līdz klientiem Eiropā. Paredzēts, ka “Nord Stream 2” divu cauruļvadu sistēma nodrošinās gāzes importa vajadzības ar jaudu 55 miljardi kubikmetru gāzes gadā.

Projekts izmaksās apmēram desmit miljardus eiro.

Triju Baltijas valstu un Polijas parlamentu spīkeri martā kopīgā vēstulē brīdināja citu Eiropas valstu parlamentus, ka gāzesvads “Nord Stream 2” ir Maskavas politikas instruments, kas padziļinās Eiropas atkarību no Krievijas.

ES klimata politikas un enerģētikas komisārs Migels Ariass Kanjete pērn atzina, ka “Nord Stream 2” nesaskan ar ES enerģētikas politikas mērķiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.