×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
2. februāris, 2016
Drukāt

Ilvess: bēgļi apdraud Eiropu kā vēl nekad (9)

Foto - AFPFoto - AFP

Bēgļi, kas ierodas Eiropā kara draudu dēļ, kā arī ekonomiskie bēgļi apdraud Eiropu kā vēl nekad, otrdien, uzrunājot Eiropas Parlamentu (EP), sacīja Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess.

Viņš pauda, ka “mēs šausmināmies par to, cik daudz bēgļu ir Eiropā un skaidrs, ka tas atstās iespaidu gan uz sociālo budžetu, gan arī kohēzijas līdzekļiem”. Vienlaikus viņš atgādināja, ka 1946.gadā Eiropā bija daudzi miljoni dažādu valstu bēgļi, un arī tad tika atrasts risinājums.

Ilvess uzsvēra, ka ir nepieciešams solidāri visām ES valstīm risināt bēgļu problēmu, stiprināt ES ārējo robežu, kā arī izveidot tādu bēgļu politiku, kas ļautu izraidīt nelegālos migrantus.

Igaunijas prezidents vērsa uzmanību uz apstākli, ka, izmantojot bēgļu jautājumu, popularitāti gūst dažādas organizācijas, kas dod priekšroku salīdzinoši radikālai politikai “Pilsoņi gaida no mums izlēmīgu rīcību, bet tradicionālie politiķi nespēj to piedāvāt, tāpēc ES valstu pilsoņi arvien labprāt skatās uz tiem politiķiem, kuri vismaz izsakās, ka viņiem radikāls risinājums,” tā Ilvess.

Ilvess uzrunāja EP kārtējās plenārsesijas ietvaros, kas norisinās no 1. līdz 4.februārim.

Viņš ir Igaunijas valsts galva pēdējos 10 gadus, un šogad beidzas Ilvesa prezidentūras otrais termiņš.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Ilumināts – tas izsaka visu.

 2. Pēckara bēgļi Eiropā bija kristieši, kas gribēja strādāt, bija pazemīgi un pateicīgi valstīm, kas tos uzņēma. Tie bez ierunām mācījās valodu un itegrējās, pieņēma patvēruma valsts likumus, kultūru, dzīvoja klusu. Kas noteik tagad – pieprasa pabalstus, strādāt netaisās, valodu nemācās, kultūrai uzspļauj, likumus un tradīcijas neņem pierē. Bet mums viņi jāuztur, jātērē līdzekļi viņu “izglītošanai”, jāpmaksā drošības pasākumi un cietumi šitiem labuma meklētājiem. Vai nav “maziņa” atšķirība, ILvesa kungs?

 3. Cienu Ilvesu kā politiķi …bet tas ar brauc AUZĀS. JANOŠĶIR acīm redamais 2 ps.k. laikā bēgļi bija daudz un dažādu poļi ,latvieši ,lietuvieši,vācieši… bet tie bija vienas kultūrtelpas ,kristīgās pasaules ietvaros. Šodien , pasaules naidīgākā ,karojošākā reliģijas pārstāvji islams ienāk tur kur valda miers..Eiropa,Indija,Austrālija,Filipīnas ,Ķīna ,ASV utt,—FAKTS,

 4. Izkalusās pēc diezgan tukšas runāšanas. tā viņa ari turpināsies gadiem kamēr neizstāsimies no ES

 5. Lai uzņemtu bēgļus, uzreiz jāpalielina policijas apjoms par 30 %, tās ir algas un infrastruktūra. Atklal nonākam pie tā ka nepieciešama nauda,
  Jānodrošina ar iztikas minimumu, jānodrošina medicīnas pakalpojumi, visur pretī jābūt līdzekļiem, no kā to nodrošināt,
  Vajag tulkus lai var notikt komunikācija, reti kurš, labi ka 1 % saprot viņu valodu un atkal izdevumi,
  Cita kultūra, un atšķirīgi ēšanas paradumi, nav aklimatizējušies pie mūsu klimata daudz slimos. un atkal izdevumi.
  Vai mūsu valsts budžets to spēs izturēt.

  • Vai vienkāršāk nebūtu to džinu iedzīt atpakaļ tajā pudelē? Pie reizes sameklēt to, kurš izlaida – Lībijā un Sīrijā vel turpina.

 6. Sakarīgs onka !
  Vēl varēja atgādināt LV par 2% NATO maciņam. 🙁

  • Piekrītu!
   Jāuzliek akcīze degvielai 2 EUR un varēs gan NATO iemaksāt, gan bēgļu centru Muceniekos uzcelt, gan arī policistiem algu palielināt.

 7. Jābūt izlēmigiem , jo tas ūsaiņa ledlauzis II lauž ES un tieši tās centru – Vāciju. Ja būtu kāds patiesi Eiropas mēroga politiķis, tad ātri noskaidrotu un publiskotu tā kuģa izbraukšanas ostu… Vai gribēs? Ja sapinušie gāzes vados, Mistrālos un Krimas vīna pagrabos…

Draugiem Facebook Twitter Google+