×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
29. septembris, 2015
Drukāt

Islāma kultūras centrs pauž bažas par islamofobijas attīstību Latvijā (21)

Foto - Islāma kultūras centrsFoto - Islāma kultūras centrs

Latvijas Islāma kultūras centrs (LIKC) ir norūpējies par Latvijā pieaugošo islamofobiju un aicina plašsaziņas līdzekļus pievērst pastiprinātu uzmanību veidam, kādā tiek pasniegta ar islāmu saistītā informācija, aģentūru LETA informēja LIKC preses sekretārs Ahmeds Roberts Klimovičs.

Pēc viņa domām, islamofobija jau pašlaik ir skaidri novērojama Latvijā. To viņš pamato ar atgadījumu naktī uz 27.septembri, kad tika apzīmēta Rīgas mošeja Brīvības ielā. Uzraksts angļu valodā uz tās vēsta “Tavs Allāhs – tava problēma! Ej mājās!”, ko musulmaņi vērtē kā “atklāti naidīgu un agresīvu”.

Musulmaņi spriež, ka islamofobiju sabiedrībā ir veicinājuši arī mediji, par notikumiem pasaulē nereti vēstot “vienpusēji un dažkārt pat tendenciozi”, skaidroja Klimovičs.

Tādēļ LIKC aicina plašsaziņas līdzekļus pievērst uzmanību gan minētajam notikumam, gan paustās informācijas saturam un formai, ja tajā tiek lietota ar islāmu saistīta terminoloģija.

Kā ziņots, ar islāmu saistītu tēmu publisku apspriešanu aktualizējis bēgļu jautājums.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Vai islamam ir arī kultūra?

 2. Labs musļiks ir tikai beigts musļiks!

 3. Latviešu strēlnieki veikli tika galā ar dušmaņiem, kurus smuki iekļāva tautu saimē, šitiem nav labākas izredzes.

 4. Islāma kultūras centrs – kārtējā “šaraškina kontora” ?
  .. izpriecas izpausme ?

  Žēl tos Āfrikā, kuri cieš nevainīgi.
  Bet ej nu atšķir tos no agresoriem !

 5. " Ahmeds Roberts Klimovičs" ? Atbildēt

  Ha, Ha, Ha, Ha, Ha !

 6. Te nekāda “islāma kultūra” nav vajadzīga. Lai tik kāds pamēģina Sauda Arābijā atvēt Kristietības vai Žīdu kultūras centru !

 7. ka viņi Latvijā radīs problēmas, jo viņi lien virsū citai tautai un sabiedrībai, kas te dzīvo jau gadu tūkstošiem…Pasakiet musulmaņu aizstāvji, kurā no komentāriem NAV TAISNĪBA??? KURĀ???? Mēdiji NEVAR RADĪT islamofobiju nevienā sabiedrībā kā vienīgi paši musulmaņi un viņu izdarības, kas mums NAV PIEŅEMAMAS UN SAPROTAMAS!!! Labi, ka tagad var ceļot, lasīt citu valstu presi un ZINĀT, KO VIŅI JAU ATĻAUJAS SVEŠĀ VALSTS IEBRAUKUŠI UZ DZĪVI: KAS NOTIEK ZVIEDRIJĀ, FRANCIJĀ, VĀCIJĀ…-visur pieauguši noziegumi!!? Plašsaziņas līdzekļiem NAV jāpievērš uzmanība nekam citam KĀ VIENĪGI MUSULMAŅU UZVEDĪBAI SVEŠĀ VALSTĪ, RAKSTOT ĪSTU PATIESĪBU PAR VIŅU ATTIEKSMI PRET VALSTĪ, KURĀ TIE IERADUŠIES!?? Lai viņi liek mierā citus!!! Ja viņi NESPĒJ PIELĀGOTIES UN DZĪVOT PĒC MŪSU VALSTS LIKUMIEM, JĀBRAUC ATPAKAĻ!!! Redzēsim, kurus aizstāvēs mūsu drošības iestādes ŠOREIZ…????????????????

 8. Vai FOBIA nenozimē BAILES? Vispirms, cien. muslimu aizstāvji, iejūtieties vietējo iedzīvotāju ādā! Vai apmētāšana ar akmeņiem ir laba rīciba? Vai kīlnieku sagrābšana ir labs darbs? Un kā ir ar galvu griešanu? Vai bailes no šādas rīcibas ir nosodāmas?Ja kas tāds sāksies Latvijā, vai islama sargi glābs vietējos? Protams, NĒ!

 9. Kā viņi to visu saprotot taisās te dzīvot? Likumi ir viena lieta,vietējo iedzīvotāju attieksme -cita lieta. Ko viņi te ar saviem ieradumiem taisās te darīt ? Te drīkst dzert,smēķēt,staigāt neaptītām galvām,īsiem svārkiem(arī biksēs),te uz nebēdu ēd cūkgaļu dažādos veidos,te nav viņu dievnamu,valodu neviens nezin….Ko viņi te taisās darīt? Kā dzīvot ? Galīgi nav ko bažīties ! Laižās prom un basta !

 10. tā par fobiju.kad latviešus apsaukā par fašistiem un nacistiem ? Kāpēc neviens mūs neaizstāv?

 11. Paši izprovocēja un vēl apvainojušies, ka policija lūdza ievērot valsts likumus.

 12. Varbūt nevajag mūs provocēt?

 13. Kļimovičs pats šķiet īsti ar galvu nedraudzējas un narkotiskās vielas un alkohols ir atstājis neatgriezenisku ietekmi uz viņa spriestspēju! Ne velti polītisko pārliecību un reliģiolizitāti mainījis biežāk kā savu zobu suku!

 14. Paskatoties CNN ziņas, ka Āfrikā kristiešu kopienas karo ar musuļmaņu kopienām, notiek nepārtraukti terorakti, negribas, lai viss pārceļas uz Latviju, ja šeit dzīvo daži, tas problēnas nerada, bet ja viņu skaits palielinās, tad viņi atnesīs to līdzi…….

  • citēju no interneta(pēc atmiņas):
   – karot ir viņu iemīļota laika pavadīšana – kaut kas
   līdzīgs nacionālajam sporta veidam. –

 15. Redzot islamticīgos Rīgas ielās es jūtos apdraudēts…Vai tas nevienu neinteresē? Es paužu kategorisku sašutumu par to, ka es savā valstī esmu spiests dzīvot ar trauksmes sajūtu.

 16. Bet vai tad tā nav? Viņu problēmas. Lai iet mājās. Mums nevajag VIŅU RADĪTĀS problēmas te Latvijā.

 17. ..un kas tur nepareizi rakstits,pilnibā piekritu rakstitajam un parasti ja kādam kas nepatik tad tie dodas kur vinus pienems un sapratis kā savējos!! Kur problēma????

Draugiem Facebook Twitter Google+