×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
7. janvāris, 2018
Drukāt

Jā, Latvija nav liela valsts! (2)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Jānis J. Dimants, Jr. M.D., ASV

Jānis J. Dimants, Jr. M.D., ASV

Ja dzirdu apzīmējumu “mazā Latvija”, vēlos iebilst – kad mēs beigsim klanīties un pazemoties, sakot, ka Latvija ir maza. Pareizi būtu jāsaka – Latvija nav liela. Tas ir vienmēr jāuzsver, kad runājam par mūsu valsti. Eiropā vēl ir divdesmit viena valsts, kas ir mazāka (platības ziņā) par Latviju. Vai esam dzirdējuši, ka tiek uzsvērts un teikts, ka Šveice vai Beļģija ir mazas valstis? Ausīs griež, kad jādzird no valdības pārstāvjiem, kā arī bieži Saeimā pasprūk, ka Latvija ir maza valsts.

To vien mūsu nelabvēļi grib dzirdēt no mums, un to diemžēl sakām mēs paši. Tiešām kauns mani nomāc un pārņem, kad tas viss jādzird tik bieži un vēl no mūsu valsts vadītājiem. Cel augstāk galvu, latvieti!

Nestāvēsim un nepaliksim malā, bet gan vienmēr atgādināsim, kad iznāk runāt par Latviju, ka mēs neesam liela tauta, bet maza gan ne – tomēr Latvija nav liela. Nenostādīsim paši sevi visas pasaules priekšā negatīvā gaismā, bet gan vienmēr uzsvērsim, ka, jā, Latvija nav liela valsts. Diemžēl ir liela starpība starp mazu valsti vai nelielu valsti jau no psiholoģiskā viedokļa. Ja sakām “maza valsts ” – mēs to netieši nonicinām. Bet, sakot – nav liela valsts, mēs viņu turam cieņā un respektējam paši savās acīs, un to arī saredz visi pārējie.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Cien.Dimanta k-gs,milzu paldies par jūsu uzrunu mūsu tautiešiem.Esat īsts sava tēva cienīgs dēls ar kuru man bija/ gan pasen/ tas gods sarakstīties. Visbēdīgākais ir tas,ka še Latvijā tādu LATVIEŠU kas apzinās savu nāciju ar lepnumu ir maz.Pat prezidents pārkāpj Satversmi un val.likumu un runā okupantu val.at]r LV žurnālistiem u.c.Faktiski visa valsts spice to dara.Tad kāds ir piemērs krievam mācīties valsts val.?
    Ir tik daudz rūgtuma un sāpju par “neatkarīgo”Latviju šajos 27-os gados.Valsts ir gana liela,bet katrā latvietī vēl sēž okupācijas gados iedzīts kalpa sindroms,ļooti sīka pašcieņas deva.

  2. Nelielajā Latvijā,ne tikai NEPLP,ir lieli ierēdņi ar mazām algām!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Rēķinu par ūdeni nesamaksājāt?

Latvijas lauksaimniekiem problēmas sagādājis ilgstošais sausums. Izdegušas ganības, tāpēc lopiem nav ko ēst. Lietus trūkums radījis negatīvu ietekmi arī graudu un augļu audzētājiem. Pērn daudziem lauksaimniekiem zaudējumus radīja rudens lielās lietavas. Latvijas lauksaimniekiem problēmas sagādājis ilgstošais sausums. Izdegušas ganības, tāpēc lopiem nav ko ēst. Lietus trūkums radījis negatīvu ietekmi arī graudu un augļu audzētājiem. Pērn daudziem lauksaimniekiem zaudējumus radīja rudens lielās lietavas.

Kā vērtējat Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa aizturēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+