×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
24. aprīlis, 2013
Drukāt

Jauni vīrieši ātrumu pārsniedz septiņas reizes biežāk nekā jaunas sievietes

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

 

Autovadītāji vīrieši vecumā no 18 līdz 25 gadiem atļauto braukšanas ātrumu pārsniedz teju septiņas reizes biežāk nekā autovadītājas no šīs pašas vecuma grupas, liecina Valsts policijas (VP) apkopotie dati.

Lai arī Latvijā autovadītāju vidū ir gandrīz divas reizes vairāk vīriešu nekā sieviešu, minētā tendence tomēr uzskatāma par pietiekami izteiktu, atzīst “Nacionālā braukšanas testa” veidotāji.

Kā komentēja VP Satiksmes uzraudzības biroja priekšniece Vineta Mistre, jauniem vīriešiem vecumā līdz 25 gadiem nereti mazāk rūp sava braukšanas kultūra un viņi arī biežāk nekā sievietes izdara citus pārkāpumus, piemēram, nelieto drošības jostas.

Pagājušajā gadā valstī pavisam reģistrēti 29 562 ātruma pārsniegšanas gadījumi. Ja izslēgtu iespēju, ka vienu šoferi gada laikā ātruma pārsniegšanā var pieķert vairākas reizes, varētu uzskatīt, ka par ātruma pārsniegšanu pērn sodīti 6% no visiem Latvijas autovadītājiem.

Kopumā visbiežāk dažādus ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus izdara šoferi vīrieši vecuma grupā no 26 līdz 50 gadiem, liecina VP apkopotā statistika.

Apdrošināšanas kompānijas “Balta” dati par obligātās civiltiesiskās transportlīdzekļu apdrošināšanas (OCTA) gadījumiem pēdējos piecos gados rāda, ka visbiežāk klienti iesnieguši atlīdzības pieteikumus par sadursmēm ar citiem transportlīdzekļiem.

Pēc “Baltas” datiem, vislielākais šādu avāriju skaits bijis 2008.gadā, kad fiksēti vairāk nekā 7000 sadursmju ar citiem spēkratiem, turpretim 2012.gadā šādu negadījumu skaits jau sarucis teju divarpus reizes. Visbiežāk sadursmes ar citiem transportlīdzekļiem tiek fiksētas ziemas mēnešos.

Pērn VP kopumā reģistrējusi 253 882 ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus. Vīrieši pie stūres izdarījuši 203 999 pārkāpumus, sievietes – 44 818. Salīdzinot ar 2011.gadu, pērn kopējais reģistrēto ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu skaits valstī samazinājies par 9%.

Kā ziņots, “Balta” kopā ar VP un Drošas braukšanas skolu ir noslēgusi mēnesi ilgušo “Nacionālo braukšanas testu”, kura mērķis bija noskaidrot, kāda tipa autovadītāji Latvijā ir sastopami visbiežāk. Testu vietnē “www.katubrauc.lv” aizpildīja vairāk nekā 25 000 Latvijas iedzīvotāju.

Vienlaikus ar “Nacionālo braukšanas testu” ir noslēgusies VP darbinieku aptauja. Tās mērķis bija noskaidrot, kādi ir autovadītāji Latvijā un vai tiešām tas, ko par sevi domā šoferi, sakrīt ar VP redzējumu par reālo situāciju uz Latvijas ceļiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+