Sports
Motoru sports

Jonass izcīna otro vietu Ķegumā notiekošā pasaules čempionāta posma pirmajā braucienā0

Pērnā gada pasaules čempions motokrosā MX2 klasē Pauls Jonass no “Red Bull KTM Factory Racing” komandas svētdien izcīnīja otro vietu “Zelta zirga” trasē Ķegumā notiekošā planētas meistarsacīkšu septītā posma pirmajā braucienā.

Pirmajā braucienā uzvaru guva dānis Tomass Kjērs Olsens, kurš Jonasu apsteidza par 11 sekundēm. Savukārt trešais bija amerikānis Tomass Kovingtons, kurš no latvieša atpalika par nepilnām deviņām sekundēm.

Jonasam izdevās lielisks pirmā brauciena starts. Lai arī sestdien kvalifikācijā viņš bija tikai 12.vietā, svētdien jau pirmajā līkumā latvietis bija iebraucis pirmajā vietā, bet pēc tam šo pozīciju zaudēja Olsenam. Kritienu tikmēr pašā sākumā piedzīvoja kvalifikācijā uzvarējušais Jonasa 17 gadus vecais komandas biedrs un sīvākais konkurents kopvērtējumā Horhe Prado no Spānijas.

Pirmā brauciena turpinājumā nekas būtiski nemainījās, jo Olsens pār Jonasu pakāpeniski savu pārsvaru palielināja, latvietim izcīnot stabilu otro vietu.

Savukārt Prado pēc kritiena bija starp atpalicējiem, bet beigās spēja aizcīnīties līdz desmitajai vietai, kas Jonasam tik un tā ļāvis palielināt pārsvaru kopvērtējumā.

Otrais brauciens MX2 klasē iecerēts plkst.16.

Saistītie raksti

Kā vēstīts, sestdien kvalifikācijā Jonass un vēl vairāki motobraucēji sākumā krita, kā rezultātā Latvijas sportistam nācās samierināties ar 12.vietu. Tikmēr uzvaru svinēja Prado.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā MX2 klasē pēc sešiem posmiem un viena brauciena līderis ar 288 punktiem ir Jonass, bet otrais ar iekrātiem 257 punktiem ir Prado, kamēr trešais ar 244 punktiem ir Olsens.

LA.lv