Foto – Juris Ulmanis

Juris Ulmanis: Maidans nav beidzies jeb Ukraina-Berlīne 2017 1

Lieldienu laika atskaņas ved pie domām par pasauli. Redzamo un neredzamo. Reliģijas jēdziens tulkojumā nozīmē ‘atkal satikt, atkal savienoties, atkal lasīt’. Ko satikt? Ar ko savienoties? Apdomājot šo laiku un piedzīvoto dažādās Eiropas pusēs, gribu atkal satikt un atkal savienot sevī un citos tādu pasauli, kura ir laba. Kurā cilvēki ir labi, nevis slikti. Kurā izglītība ir laba, nevis slikta. Kurā ķermenis un skaistais ir labs, nevis slikts. Esmu uzaudzis ar to Latviju, kuru man mantojumā nodevuši mani vecāki.

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā 55
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Lasīt citas ziņas

Jau 23 gadus dzīvoju Latvijā un redzu to realitāti, kuru, savukārt, mantojumā ir atstājis Padomju Savienības laiks. Kā spogulis šīm divām realitātēm bija mans aprīļa ceļojums uz Ukrainu un Berlīni. Pieredzētais, apceļojot Ukrainu ar dāvanām karā bojā gājušo bērniem un atraitnēm, un pēc tam Eiropas vērtību kvintesence,piedaloties Berlīnes Pasaules Skautu Fonda pasākumā, manī uzjundīja to, ko es jūtu joprojām pret tiem, kas grib ar varu iekarot svešu zemi un pret to, kas ir sargājams, ar darbu audzējams un kopjams kā dārzs.

Mana realitātes izjūta par to Latviju, kuru es gribu, sāpīgi skrāpējas pret varmāku darbiem, kuru sekas pieredzēju Ukrainā, un tiem, par kuriem man stāstījuši tik daudzi. Simboliskā nozīmē nevarētu vēlēties labāku Lieldienu stāstu. Tas sākās ar nāvi – reālu, nevis abstraktu,tādu, kas sāp un nepaliek kapa tumsā, tādu, kas rada jaunu mīlestību. Bet beidzās ar Pasaules Skautu Fonda pārstāvju tikšanos Berlīnē, ar Zviedrijas karaļpāri Gustavu un Silviju, it kā kaut kas labs pasaulē tiešām būtu augšāmcēlies. Sajūta bija tāda, it kā es būtu pabijis sen nojauktā Berlīnes mūra abās pusēs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kad vīri iet karā Ukrainā, sievas nemēģina atrunāt, jo jūt savu sūtību, un tas stāvpāri visam. Labāk ir mīlēt un zaudēt, nekā nemīlēt nemaz. Bija dzirdēts, ka sievas dusmojas uz vīriem par to,bet te tā nebija.

Kad man Ukrainā jautāja:“Kāpēc tu to dari?”, mans message ir tāds – svarīgi ir parādīt, ka ir cilvēki, kas domā par jums. Jo manī mīt arī egoisms – jūs esat tie, kas mazina mūsu risku, jo jūs esat buferzona. Ukraina ir tā, kas sargā mūs pašlaik. Mums ir kopīgs ienaidnieks. Mums šiem bērniem – karā kritušo bērniem, ir jāparāda, ka mīlestība tomēr ir tā, kas uzvar. Protams, to nevar izdarīt 1.5 stundā. Naids un karš ir šausmīgi. Taču ir labi apliecināt, ka ir cilvēki, kaut arī tālu, kam viņi rūp. Karš un naids nevalda pār pasauli. Mīlestība valda pār pasauli. Atceros stāstus par to, cik daudz labu cilvēku ir palīdzējuši latviešiem kara laikā un bēgļu gaitās. Mīlestības pilieni palīdz. Katram ir kāds cilvēks, kas maina dzīvi. Bieži vien tas nav radinieks vai mamma, vai tētis. Tas drīzāk ir svešs cilvēks. Kaut vai uz īsu brīdi. Tas ir vajadzīgs arī man.

2015. gadā vislielākais jauniešu saiets bija Japānā. Tas pulcēja apmēram 35 000 skautu un gaidu no 155 pasaules valstīm.Tēma bija 和 – vienotības gars. Hieroglifs kandži和 apzīmē harmoniju, vienotību un kopību. Tikmēr, pēc Apvienoto Nāciju datiem, teroristu grupējums ISIS pulcēja 30 000 jauniešu no 100 valstīmglobālā saietāIrākā un Sīrijā, viņu ideoloģija ir pārprastas musulmaņu vērtības. Taize Riga lūgšanas apvienoja vismaz 15 000 jauniešu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.