Latvijā
Politika

Kaimiņš: Āboltiņa ir simbols visai tai nekaunībai, kas šobrīd ir Latvijas politikā 16


Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš
Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš
Foto – LETA

Latvijas Reģionu apvienības (LRA) līderis Mārtiņš Bondars un partijas Saeimas frakcijas vadītājs Dainis Liepiņš raujoties pie varas ar visiem spēkiem, komentējot savu lēmumu izstāties no LRA frakcijas, aģentūrai BNS sacīja deputāts Artuss Kaimiņš.

Kaimiņš trešdien izplatīja paziņojumu medijiem par savu izstāšanos no LRA frakcijas, norādot dažādus iemeslus šādam lēmumam, tostarp kritizējot “Vienotības” līderes Solvitas Āboltiņas centienus kļūt par premjerministri, kā arī to, ka LRA nav viņu aizstāvējusi, kad Ventspils domes pārstāvis Aivars Lembergs (Zaļo un zemnieku savienība, ZZS) kritizējis Kaimiņu.

Kaimiņš uzsvēra, ka paziņojumā minētie iemesli nav vienīgie, kādēļ viņš pamet LRA frakciju.

“Tās nav vienīgās lietas. Solvita Āboltiņa ir simbols visai tai nekaunībai, kas šobrīd ir Latvijas politikā. Augstprātība, varaskāre, shēmošana. Man tas nav pieņemami. Mārtiņš Bondars un Dainis Liepiņš raujas pie varas ar visiem spēkiem. LRA frakcija, manuprāt, ir viņu kabatas partija. Šie divi cilvēki pārstāv savas personiskās intereses šeit, nevis sabiedrības intereses. Man tas nav pieņemami,” sacīja deputāts.

“Es nevaru iet koalīcijā ar ZZS, kuras vadītājs ir smagos noziegumos apsūdzētais Aivars Lembergs. Kamēr šis cilvēks nebūs iesēdināts cietumā, nekādas sarunas nevar būt,” piebilda Kaimiņš.

Taujāts par Liepiņa trešdien pausto, ka pieņemtais lēmums pamest frakciju bija emocionāls, Kaimiņš norādīja, ka Liepiņš šobrīd melo sabiedrībai. “Viņš darīja visu, lai es aizietu no frakcijas prom. Piemēram, satiekoties ar maniem draugiem, lai atrunātu un nodotu informāciju, lai es ietu prom no frakcijas,” viņš teica, nevēloties detalizētāk paskaidrot šo informāciju.

“Izstāstīt sīkāk var Filips Rajevskis, kurš ir LRA neformālais politiskais konsultants, un viņa darbinieks ir arī LRA PR speciālists,” viņš piebilda.

Saistītie raksti

“Mans redzējums ir, ka es nevaru savu lielo uzticības kredītu, kas man ir dots no vēlētāju puses, izlietot sīknaudā divu cilvēku personisko interešu labā, kuri vēlās par katru cenu – jebkuru portfeli,” sacīja Kaimiņš.

“Tas jau ilgi ir manī briedis. Vakar sapratu – paldies vīri. Veiksmi jums nevēlu!” izteicās Kaimiņš.

Viņš arī informēja, ka vēlētos izstāties no Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas un uzsākt darbu, visticamāk, Publisko izdevumu un revīzijas komisijā.

Aģentūra BNS ziņoja, ka 12.Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš izstājies no Latvijas Reģionu apvienības Saeimas frakcijas.

Kaimiņš strādā Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā, Korupcijas novēršanas apakškomisijā, kā arī Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības lietu komisijā.

Kaimiņš paziņojumā medijiem pauda kritiku LRA par atbalstu Āboltiņas kandidatūrai, politiku bēgļu uzņemšanas jautājumā un citiem jautājumiem.

“LRA frakcijas vadība šobrīd ir kļuvuši par Solvitas Āboltiņas dedzīgākajiem atbalstītājiem. Es to neuzskatu par gudru politiku, bet gan par izmisīgu mēģinājumu nonākt koalīcijā, tādēļ vēlos norobežoties no šādas rīcības,” viņš uzsvēra.

LA.lv