Kultūra
Mūzika

Kankle, kantele un citi: Jūrmalā skanēs daudzstīgu instrumentu konkurss2

Publicitātes foto

Ceturtdien, 2. maijā plkst. 17 Jūrmalas Mūzikas vidusskolas Lielajā zālē skanēs starptautisks akadēmiskās mūzikas konkursa koncerts “Jūrmala”, LA.lv uzzināja novada domē.

Starptautiskajā akadēmiskās mūzikas konkursā “Jūrmala” notiek konkursi pianistiem, kameransambļiem, kā arī daudzstīgu mūzikas instrumentu spēlētājiem; kopš 1995. gada tas ir kļuvis par neatņemamu un nozīmīgu Jūrmalas kultūras dzīves sastāvdaļu. Vienu gadu notiek pianistu konkurss, otru gadu – kameransambļu, bet trešajā gadā – daudzstīgu mūzikas instrumentu konkurss.

Šogad norisināsies daudzstīgu tautas mūzikas instrumentu konkurss, kurā aicināti piedalīties arī dalībnieki no kaimiņvalstīm – Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Krievijas, Baltkrievijas. Konkursa dalībnieki pārstāvēs ne tikai ģitāru, arfu un citus tradicionālos daudzstīgu instrumentus bet arī savus nacionālos – latviešu kokli, lietuviešu kankli, igauņu kanneli, somu kanteli un citus.

Kopā ar daudzstīgu konkursantiem muzicēs Rīgas kamerorķestris diriģenta Andra Gaiļa vadībā. Programmā – Kristīnes Ojalas “Calendula”, Riharda Dubras “Fantāzijas variācijas”, lietuviešu komponista Vaclava Paketūras koncerts kanklei u.c. skaņdarbi.

LA.lv