×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
6. septembris, 2017
Drukāt

KNAB šķiežas ar piemaksām (6)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Valsts kontroles šīpavasara atklājums, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) prēmijas “par drošsirdīgu rīcību” piešķirtas pat sakarā ar konferences rīkošanu, izrādās, parāda tikai aisberga virsotni: šajā iestādē dažādas piemaksas, prēmijas un naudas balvas ir dāļātas tik dāsni, ka prēmiju par drosmi saņēmusi pat KNAB preses sekretāre Laura Dūša un biroja sekretariāta vadītāja Māra Priedīte.

Atšķirībā no Valsts prezidenta kancelejas KNAB nav mēģinājis aizbildināties ar to, ka tā darbinieku no valsts līdzekļiem saņemamās prēmijas, piemaksas, naudas balvas, kā arī konkrētais atalgojums būtu neaizskarama viņu privātās dzīves sastāvdaļa. Tomēr vismaz daļu no šiem datiem par pagājušo gadu un šī gada pirmajiem mēnešiem arī KNAB sniedza tikai pēc atkārtota informācijas pieprasījuma saņemšanas un norādījumiem par prettiesiskas informācijas slēpšanas tiesiskajām sekām. Tiesa, pat tagad ziņas ir sniegtas tikai par atsevišķiem laika periodiem un darbinieku grupām. Jāpiebilst, ka daļas KNAB darbinieku identitāte atbilstoši likumam patiešām nav izpaužama.

Šī noslēpumainība arī attiecībā uz it kā publiski pieejamu informāciju ir izprotama: KNAB negribīgi publiskotie dati rāda, ka tā iepriekšējā vadība pērn īpaši brīvi ir traktējusi iespēju izmaksāt ne tikai prēmijas “par pašaizliedzīgu vai drošsirdīgu rīcību, veicot amata pienākumus”, bet arī visas citas likuma dotās papildizmaksu iespējas.

Reizē ar 18 darbiniekiem, kuru identitāte netiek atklāta (pārsvarā – operatīvie darbinieki), prēmijas par drošsirdīgu rīcību vai pašaizliedzību kopā 11 759 eiro apmērā ir izmaksātas tikai deviņiem izmeklētājiem, toties daudz kuplākam skaitam dažādu “galveno speciālistu” un citu ierēdņu.

Prēmijas par drosmi vai pašaizliedzību piešķirtas pat KNAB preses sekretārei L. Dūšai un biroja sekretariāta vadītājai M. Priedītei, kā arī vēl 13 “galvenajiem speciālistiem” (S. Batarāgai, J. Bautrim, I. Biļko, I. Dementjevai, A. Grundmanim, S. Helvigai-Eihvaldei, D. Kristapsonei, R. Levanei, E Luidmanim, A. Rapšam, I. Riterei, D. Sirmajam, A. Skraučam) un nodaļas vadītājai D. Skujai.

Taču vēl iespaidīgākas bijušas summas, kas izmaksātas citās kategorijās. Tā pērn “novērtēšanas prēmijās” par laiku no 2015. gada 1. novembra līdz 2016. gada 31. oktobrim kopā izmaksāti 84 567 eiro, un apbalvoto vidū ir bijuši arī abi KNAB priekšnieka vietnieki Ilze Jurča un Jānis Roze.

Savukārt kā piemaksa par darbu, kas “saistīts ar īpašu risku – paaugstinātu fizisko un psiholoģisko slodzi”, pagājušajā gadā kopā izmaksāti 29 450,06 eiro, un arī šo piemaksu izmaksa rada jautājumus: ja ticēt oficiālajam pamatojumam, “paaugstinātā fiziskā un psiholoģiskā slodze” pērn darbā bijusi tikai 16 KNAB izmeklētājiem pretstatā 28 darbiniekiem ar amata nosaukumu “galvenais speciālists”.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Nepietiek ar Vējoņa kantora perversijām,nepietiek ar Sudrabas politmau…..u,nepietiek ar kurzemes krimiķa uzspļaušanu un apsmieklu valstij,tiesai,sabiedrībai utt,nepietiek ar Vējoņa murgiem par nepilsoņu likvidāciju ar varu ,atstrādājot SC 10 balsis utt Tagad vēl ar noslepenotā J.Straumes supercentību nu būs KNABs pārvērsts par ZZS kantorīti kas ķerstīs bomžus par šprotu piesavināšanos.
  ATKĀRTOJU — no Straumes būs tik pat liels derīgums kā cūkai no eirovalūtas.Bez Oligarhu sarunām ,jākonstatē,ka ar ZZS un krimiķa līdzdalību ir sagrābta vara valstī un LV pastāvēšana ir zem milzu jautājuma,īpaši pēc nākošām vēlēšanām.
  Vara valstī ir ZZS / Rīgā SC!/ sagrābta !!Kapēc nereaģē ST par faktu,ka smagos noziegumos apsūdzēts nelietis pasūta muziku valstī?LV Satversme nedarbojas !

 2. Par klusēšanu un sēdēšanu arī jāmaksā .

 3. Un mums muļķīšiem tikai paaugstina nodokļus, vēl izdomā jaunus un prēmiju neredzu jau 25 gadus savā darbā.

 4. Lūk, kur aiziet mūsu sūri grūti pelnītā nauda!!
  KNAB vēl GRIB lai visi labprātīgi maksā nodokļus!! Kāds ir stimuls??!
  Cik vēl šādu liekēžu nesēž uz maksātāju kakla sākot ar prezidenta kanceleju.
  Man kauns par Latviju, tās NE attīstību 27 gadu garumā.
  Goda vārds, par šādu iznākumu gan nebija doma stāvēt uz barikādēm.
  Par to skaidri pierāda nihilistiskā attieksme pret savu tautu – pamatiedzīvotājiem, kuri šo netaisnību VAIRS NEVAR IZTURĒT un balso ar koferiem uz taisnīgāku, ikvienu nodokļu maksātāju cienīgāku, taisnīgāku atalgojumu un nodokļu maksāšanu.
  Kungi!, vai nebūtu laiks IZBEIGT ŠO ŅIRGĀŠANOS? Pensionāriem jau no vienreiz nomaksātajiem nodokļiem velkat pat no pensijas otreiz nodokļus, bet ko darāt PAŠI??! Kauns pazudis no Latvijas “skatuves”.

 5. JA..APBRINOJAMI ……DROSMIGAS …ir musu knaba SEKRETARITES MACIETIES PAREJAStad ari JUS tiksiet…pie LIELAS ..NAUDAS

 6. Nesaprotu, par ko maksāja prēmijas D. Kristapsonei, kura tika pieņemta darbā KNAB absolūti bez pieredzes un zināšanām, knapi izturēja pārbaudes laiku un pēc pāris mēnešiem no darba aizgāja. Par kādiem gan sasniegumiem viņai bija jāizmaksā prēmijas?

Draugiem Facebook Twitter Google+